Na co klademe největší důraz při zařizování interiéru? Není tajemstvím, že většinu lidí zajímá především barevnost. Styl a design nábytku je většinou až na druhém místě. Důvodem je obava z nevhodné kombinace tónů a negativního působení na psychiku. Pokud si s barvami nevíte rady, inspirujte se praktickými tipy, které nám doporučili zkušení řemeslníci z cechu Ekomplex.

Malíři pokojů Plzeň ví o sladění barev své. Vhodně zvolená kombinace dokáže nastolit správnou atmosféru a prostor opticky zmenšit nebo zvětšit. Ale to není zdaleka vše – barvy mají vliv na intenzitu prosvětlení, uklidňují a vyzařují energii.

V prvé řadě nepodléhejte módním trendům a vsaďte na promyšlený koncept, který odpovídá charakteru bydlení a vašim požadavkům. U větších ploch zvolte neutrální barvu a výraznější tóny zanechte doplňkům a menším předmětům. Pokud vám jde o uzavření (zmenšení) prostoru a utlumení světla, vyberte si tmavé barvy. Optického zvětšení a prosvětlení dosáhnete světlejšími barvami.

 zenusky.cz_remeslnici_ekomplex_01

Podlaháři Plzeň tvrdí, že je dobré, aby podlaha kontrastovala se stěnami. Krom toho nedělá dobrotu, když je povrch příliš světlý. Bílá podlaha je sice trendy, ale evokuje pocit nejistoty. Oproti tomu tmavší krytina vzbuzuje dojem pevnějších materiálů. Vyberte-li si zelenou, získáte harmonicky působící plochu, která připomíná louku.

Nesnažte se ze své domácnosti udělat cirkus a držte se při zemi. Méně je někdy více platí při zařizování bydlení dvojnásob. Je lepší zařídit místnost jen ve dvou až třech barvách – výsledek působí mnohem elegantněji než pestrobarevná směsice. Vůbec nejlepší jsou tzv. přírodní barvy, které mají blahodárný vliv na lidskou psychiku. Spoustu další inspirace najdete v tomto článku.

 zenusky.cz_remeslnici_ekomplex_02

Nevíte-li si rady, obraťte se na profesionály. Odborníci z řemeslnického cechu Ekomplex vám rádi doporučí optimální řešení a vytvoří pro vás prostředí, ve kterém se budete cítit příjemně. K dispozici nejsou jen podlaháři a malíři, ale také elektrikáři a instalatéři Plzeň. Ekomplex realizuje veškeré stavební úpravy svědomitě a za skvělé ceny!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno