Žijeme ve velmi uspěchané době. Stále se za něčím honíme, nic nestíháme a to nás dostává do stresových situací. Stres člověku neprospívá, nejen že ho unavuje, vysiluje a zbytečně trápí na duši, má také vliv na imunitní systém lidského organismu. Základem všeho je naučit se relaxovat. Organismus tak načerpá novou sílu a vy se budete cítit opět plni života.

Proč relaxovat?

Relaxovat se dá různými způsoby. Při hluboké relaxaci dochází nastolení duševního, fyzického i emotivního klidu. I krátká každodenní relaxace má blahodárný vliv na lidský organismus. Napětí a stres vyvolávají ve svalech chemické reakce, které ve většině případů vedou k bolestem.

  • Relaxace a využití volného okamžiku dokáže doplnit chybějící zásoby energie
  • Relaxace podporuje krevní oběh a vyrovná krevní tlak
  • Relaxace posílí duševní i fyzické pochody, které obnovují a udržují zdraví
  • Relaxace pomáhá udržet a posilnit fyzickou i duševní odolnost

Chvilka jen pro sebe

Při relaxování je nejdůležitější naučit se být chvíli o samotě. Vyčlenit si čas jen pro sebe. Bez kamarádů i blízkých. Ideálním místem jsou masáže nebo jiné wellness procedury. U relaxování jde především o uvolnění, a to jde člověku nejlépe o samotě. Když nemusí nikoho vnímat, na nikoho reagovat ani mluvit. Nedoporučují se ani rušivé zvuky rádia, televize nebo jiných hlasů.

Masáže

Masáže jsou ideálním místem pro relax, nejlépe doplněné o vonné složky. Fantazii se meze nekladou, je z čeho vybírat. Dnes je možné využít medové, čokoládové nebo skořicové masáže. Na pocity úzkosti a deprese jsou osvědčené masáže horkými lávovými kameny. Nevhodné jsou masáže, kde je vyvolávaná určitá míra bolesti, jako u thajských masáží.

Pravidelný sport

Sport je dalším ideálním způsobem pro relaxování. Zde je vhodná i společnost přátel nebo partnera. Důležité je, aby došlo k určité fyzické zátěži, kde se člověk zapotí, soustředí se jen na výkon a nevnímá okolní svět. Je jedno, o jaký sport se jedná, jestli o tančení, posilování v posilovně nebo hraní fotbalu. Při sportu se vyplavují hormony, které podporují dobrou náladu.

Relaxace jídlem

Výborná večeře nebo oběd dokáží divy. Pocit, když si člověk vychutnává opravdovou dobrotu, dokáže zlepšit náladu a donutit nás k odpočinku. V případě, že se člověk cítí bez energie a unavený, je potřeba doplnit cukry. Když se člověk cítí těžký a bez nálady doporučují se lehká jídla, jako salát nebo polévka.

Relaxovat v klidu domova

Relaxovat se nemusí nutně někde ve wellness centrech nebo posilovnách. Někteří lidí vyloženě potřebují odpočívat v domácím prostředí. Cizí místa jim nevyhovují a cítí se tam svázaní. Odpočinek si určuje každý sám, a jedině on ví, co mu pomáhá. Někdo odpočívá nad knihou, jiný poslechem své oblíbené hudby nebo dlouhou koupelí. Vana je jedním z nejúčinnějších míst pro odpočinek. Zvláště pak doplněné o vonné oleje, sole do koupele nebo aromatickou pěnou. Dneska se domů dají pořídit vířivka a perličková koupel do vany, vaše koupelna bude jako stvořená pro odpočinek a relaxování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno