Také vás zaujal půvab moderních tapet na zeď, které jsou každým rokem populárnější? Při znovuobjevení jejich potenciálu byli lidé trochu skeptičtí. Velký počet potencionálních klientů si stále vzpomínalo na papírové tapety za socialistického režimu. Všechny byly podobné a žádná nevybočovala svým vzhledem z řady. Aktuálně se však jedná o rychle se rozrůstající oblast, čemuž napovídá počet výrobců. Pojďme se podívat na ty nejlepší z nich a představme si jejich nabídku. Tapety na zeď dnes v porovnání z minulostí mají jednu nepostradatelnou výhodu. Jednak jsou mimořádně atraktivní a také snadno aplikovatelné. Jejich nalepení zvládne i středně šikovný domácí kutil.

R_82861_01

Vliesové tapety

Vliesové tapety jsou oblíbené především pro svou jednoduchost lepení. Ve své podstatě stačí nanést trochu lepidla na zeď a následně jej válečkem roztáhnout po požadované ploše lepení. Po té jednoduše vezmete suché pásy vliesových tapet a začnete přikládat hned vedle sebe.

 

Tapety se po té velice snadno vyhlazují klasickým tapetářským kartáčem. I přes to, že jde o velmi jednoduchý postup, vždy dodržujte všechna předepsaná pravidla. Zvláště pak nanášejte lepidlo maximálně na dva pásy dopředu, aby mezitím nevyschlo.

214_313

Vinylové tapety

Tento typ tapety na zeď si oblíbíte ve všech vlhkých prostorech. Koupelna nemusí být vždy doménou keramického materiálu, aktuální trendy napovídají, že i tapety dokážou zaujmout a to nejen běžné klienty, ale i bytové návrháře.

 

Vinylové tapety jsou vyráběné z celuózy, tím získávají značnou odolnost proti vlhku a zároveň i otěru. Koupelna tedy není jediným místem, kde můžete tyto tapety na zeď použít. Jako další prostor se nabízí kuchyně. Zakoupit si můžete například imitaci dřeva, kamene, kachliček nebo vše pojmout trochu odvážněji a vybrat si jeden z abstraktních motivů.

95415-3_vinylova_tapeta_na_zed_hollywood

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno