Otoky, které vám po hmyzím bodnutí zůstanou, nikdy nepodceňujte. Pokud vás píchne komár, můžete nad tím mávnout rukou, jelikož je to věc dostatečně známá, každý z nás však snáší bodnutí hmyzu jinak a v některých případech může dokonce přijít nebezpečná reakce. Pokud vám tedy bodnutí otéká a nastávají další zdravotní komplikace, ihned jeďte k lékaři a vyhledejte odbornou pomoc.

Pokud se však rozhodnete zůstat doma, jelikož hmyzí štípance a bodnutí snášíte dobře, dáme vám pár tipů, čím ránu zchladit nebo zklidnit. Na bodnutí hmyzem nejprve pusťte proud chladné vody, která brání bakteriím, aby se usadily v ráně. Pokud vás rána svědí, můžete vyzkoušet cibuli, kterou přeřízněte napůl. Cibulová šťáva snižuje otok i svědění. Přikládat byste ji měli alespoň 15 minut. Vhodný je i lékárenský zředěný líh, který můžete vylít na kapesník a přiložit na ránu. Ochlazovat dle rad našich babiček má i obklad z bílého jogurtu, tea tree oleje, octa nebo aloe vera.

Nepodceňte ani správnou prevenci proti bodnutí. Do oken můžete umístit moskytiéry, preventivně také můžete užívat vitamin B, který je známý jako odpuzovač hmyzu. Jakmile se vitamin B dostane do vašeho těla, váš tělesný pach se pro hmyz změní a zkrátka jim nebudete “vonět”. Klasikou jsou pak repelenty. Vyzkoušet můžete ale i likvidátor hmyzu Orava MK-2, který je hygienicky přijatelnou alternativou k likvidaci otravného hmyzu. Zbaví vás komárů, much, pavouků a dalšího nepříjemného hmyzu, který se vašeho domu, bytu nebo chalupy už ani nedotkne.

Likvidátor hmyzu Orava MK-2 je založen na principu světelného záření generovaného dvěma ultrafialovými trubičkami. Toto světlo láká hmyz, který se snaží letět co nejblíže ke světlu. Když se hmyz dostane do styku s mřížkami uvnitř přístroje, usmrtí ho napětí. Mrtvý hmyz se zachycuje ve spodní části krytu přístroje. Po odpojení zařízení z elektrické sítě ho vytřeste přes mřížky ven.

Likvidátor hmyzu je ekologický, jelikož ke svému fungování nepoužívá žádné chemické látky. Má nízkou spotřebu energie a pracuje prakticky nepřetržitě. Pro nejlepší efekt umístěte likvidátor hmyzu Orava MK-2 k blízkosti oken či dveří.

Bodnutí či kousnutí hmyzem je v některých případech velmi nebezpečné. Chraňte proto kvalitně sebe a především své děti!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno