I když teplé počasí ještě neodešlo úplně, už nyní je čas začít přemýšlet nad zimním obdobím a především nad tím, jak v zimě ušetřit za vytápění. Předpovědi meteorologů napovídají, že po dvou mírnějších letech bude letošní zima opravdu mrazivá. Pro majitele starších rodinných domů, ve kterých teplo opravdu intenzivně uniká, by varování meteorologů mělo být signálem k akci. Snažit bychom se tedy měli o dosáhnutí co nejnižší hodnoty tepelných ztrát domu. Na druhou stranu ale nechceme investovat zbytečně moc peněz. Dá se vůbec najít kompromis?

Žádné bezhlavé investování

Izolovat dům je rozhodně správným řešením. Žádná práce na domě by ovšem neměla být prováděna bezhlavě a pro zateplení to platí dvojnásobně. Bezhlavou investici můžete draze zaplatit. Pokud se ale budete držet těch správných parametrů, tak rozhodně nevyberete špatně. Zaměřte se nejprve na účinnost jednotlivých technologií. Účinnost jde totiž ruku v ruce s izolačními schopnostmi materiálů a tedy i s výší finančních úspor. Vyvarujte se investicím do izolací, které nebudou schopné teplo uvnitř účinně udržet. A dále je velmi důležitým faktorem při výběru také rychlost návratu investice. Návratnost investicí je přímo spojena s účinností. Čím je vyšší účinnost, tím vyšší budou automaticky i úspory a díky vyšším úsporám bude rychlejší i návratnost investice. Nejprve si tedy zjistěte, kudy uniká z domů velké množství tepla a jak tomu zamezit. Mezi nejefektivnější řešení v současnosti patří zateplení stropů a půd, protože teplý ohřátý vzduch stoupá vzhůru a uniká právě stropem.

 5_ffee2447b152494b43d9816faaea83c8_s

Návratnost do šesti let a úspora až 30% současných nákladů – To je Magmarelax!

Zejména minerální izolace Magmarelax je v současnosti jedním z nejčastěji doporučovaných způsobů, jak zateplit půdy rodinných domů. Magmarelax je druh minerální izolace, která na ploše půd vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu. Vrstva je nesléhavá, odolná proti vlhnutí, plísním, nehořlavá, a hlavně souvislá. Na půdě nevznikají žádné tepelné mosty, kterými by teplo unikalo. Zateplení půdy pomocí Magmarelax je až 10x levnější, než zateplení fasády. Zajistí až 30% úspor ze současných nákladů na vytápění. Návratnost investice na uspořených financích je v rámci 4-6let.

 partahic

Detailní informace najdete na www.magmarelax.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno