O nutnosti čistit si zuby dnes nikdo nepochybuje. Asi víte, že máte používat měkký zubní kartáček a také i zubní nit. O něco horší je to s mezizubními kartáčky. Pokud je používáte denně, blahopřejeme vám. Patříte totiž velmi pravděpodobně k těm, kteří pravidelně docházejí na dentální hygienu. Jestli jste na ní dosud nebyli, pak čtěte dál. Dovíte se, proč je důležité na ni docházet a že vám může v budoucnu ušetřit značné výdaje za zubní ošetření.

 

Dentální hygiena sice není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, ale to platí o většině lepší péče u stomatologa. Pro zdraví zubů a dutiny ústní je přínos „dentálky“ naprosto zásadní. Přijde vám v pořádku, že jednou za čtvrt roku necháte kolem tisíce korun u kadeřníka? Nebojte se, nebudeme vám říkat, abyste si barvila vlasy doma v koupelně a stříhala vás kamarádka. Chceme jen relativizovat to, že dát jednou za půl roku 1500 Kč za dentální hygienu, není zase až tak moc. Cena dentální hygieny se samozřejmě různě liší podle zdravotnického zařízení, které ji nabízí. V Praze jsou ceny od 800 do 2000 Kč za jedno ošetření. Ve srovnání s tím, kolik můžete ušetřit za zubní ošetření v budoucnu, jsou to vhodně vynaložené peníze. Za zanedbanou péči o dutinu ústní můžete zaplatit až stovky tisíc korun. Například jeden zubní implantát stojí od 25000 Kč do 60000 Kč v závislosti na značce a typu. K tomu je třeba připočíst náklady na rentgen, léčbu kořenových kanálků nebo dostavbu chybějící čelistní kosti.

 

Jak taková návštěva u dentální hygienistky vypadá? Předně vám vysvětlí a názorně ukáže, jak si čistit zuby. Následně zkontroluje, jestli pohyby provádíte správně podle instruktáže. Také vám doporučí správnou velikost mezizubních kartáčků. Kvalitně vybavené zdravotnické zařízení, třeba jako je luxusní klinika estetické medicíny Brandeis Clinic v centru Prahy, využije potenciál všech nástrojů k tomu, aby péče o vaše zuby byla dokonalá. Například ultrazvuk se používá na odstranění zubního kamene. Na tom totiž, kvůli jeho drsnému povrchu, ulpívá mnohem více bakterií a plaku, než, když je zub hladký. Ultrazvukové čištění trvá pár minut a občas je vnímáno jako mírně nekomfortní. Dalším nástrojem je pískovačka AIR-FLOW, která mechanicky pomocí mikročástic hnaných proudem vzduchu a vody odstraní pigmentaci ze zubů a mezizubních prostor. Zoubky vypadají tím pádem bělejší. Dočištění zubním kartáčkem s hrubší zubní pastou a vyleštění profesionální hlavicí jsou závěrečné kroky hodinu a půl dlouhého vstupního ošetření.

Tipy, jak vhodně pečovat o dutinu ústní, najdete na Univerzitě krásy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno