Výběr oblečení je vždy nejlepší provádět osobně, tedy v kamenném obchodě. Ne vždy je to ale možné. Kupříkladu v dnešní době, kdy jsou obchody kvůli vládním nařízením povětšinou zavřené, si musíte vystačit s nakupováním v online obchodech. Jak se pak orientovat, chcete-li si koupit třeba nové pánské či dámské kalhoty?

Označení velikostí

V zásadě pro dámské i pánské kalhoty při jejich výběru platí stejná pravidla. Je především nutné si dát pozor na správnou velikost. Situaci při nákupu online mají lehčí ti z vás, kteří už vstupují do osvědčeného eshopu, kde ví, jakým způsobem jsou uvedeny míry nabízeného oblečení. Pakliže jste ale v eshopu poprvé, je nutné důkladně zpozornět. Každý obchod totiž může uvádět jiný způsob velikostí pro jednotlivé typy postav.

Běžně se udávají míry pro pánské a dámské kalhoty v takzvaném mezinárodním formátu (S, L, XL atd.). Jenže ne vždy to musí znamenat, že oděv bude přesně stejné velikosti jako jiný, který nese totéž označení v jiné eshopu. Proto je ideální, pokud daný prodejce poskytuje konkrétní informace o délce nohavic a šířce pasu v centimetrech. Jednoduše si pak sami doma můžete změřit své rozměry a dle toho zvolit produkt v internetovém obchodě, aniž byste si jej fyzicky vyzkoušeli.

Šířka nohavic

Při nákupu dámských a pánských kalhot je rovněž praktické si ujasnit, jaký mají mít střih. Určitě víte, že klasický střih je označovaný jako „regular“, zatímco například užší střihy kalhot nesou anglické označení „slim“. U nich jsou zpravidla nohavice zúžené o 1 cm. Tyto rozdíly berte v potaz vzhledem k vaší postavě, respektive tloušťce nohou.

Cenové rozdíly

Výhodou moderních nákupů online jsou bezesporu ceny. Bývají mnohdy výrazně nižší nežli v klasických kamenných obchodech. Platí to nejen pro oblečení, ale veskrze pro velkou část produktů, které eshopy mohou nabízet. I takové ochranné potahy do auta se dají zakoupit výhodněji, navíc u nich nemusíte spoléhat na osobní prohlídku a zkoušku, jako je tomu v případě oděvů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno