Tak jako lidé mají svou postel, kde se cítí dobře a bezpečně pro odpočinek, mají psi svůj pelech nebo by alespoň mít měli. Patří mezi základní výbavu každého psa. Jak vybrat ten správný?

Představy nás lidí a psů se občas liší, což je přirozené a samozřejmé. Při výběru pelechů pro psy bychom ale měli mít na paměti především to, aby se pes cítil dobře, pelíšek pro něj byl pohodlný a považoval ho za svoje útočiště, kde se cítí bezpečně a nikdo ho tam neruší. Při výběru pelechů bychom tak měli zohlednit především základní kritéria.

  • Velikost psa samozřejmě ovlivňuje velikost pelechu, kterou budeme vybírat. Pelechy pro velké psy by měly mít alespoň 80 cm, ideálně ale větší. Důležité tak je vždy psa změřit, nejlépe v poloze, ve které nejčastěji odpočívá, a to od špičky čumáku po kořen ocasu a přidat asi 20 cm kvůli pohodlí.
  • Zdravotní stav psa by měl být na prvním místě. Pokud tak víme, že pejsek má problémy se zády či klouby, nebo patří mezi těžká plemena, zvolíme ideálně ortopedické pelechy pro psy. Ty pomáhají dobře podpírat páteř i klouby a ulevovat tak od případných bolestí a zdravotních neduhů.
  • Materiál by měl být snadno udržovatelný a pelíšek mít pratelný potah, aby se dobře udržoval čistý.
  • Umístění pelíšků bude hrát roli v tom, zda pejsek bude chtít čas v pelechu trávit, nebo ne. Neměli bychom zapomínat na to, že potřebuje určité soukromí, a tak umístit pelech někam doprostřed místnosti, kde je největší ruch, rozhodně není tou správnou variantou.
  • Design pelíšku můžeme následně uzpůsobit třeba celkovému vzhledu interiéru a vybrat barvu, která bude s naším domovem ladit. Důležitější je však pohodlí psa a teprve potom vzhled pelíšku.

Někdy si může pes na svůj pelech déle zvykat. Dopřejeme mu proto čas a nenuťme ho trávit hned v pelechu každou volnou chvilku. Sám pochopí, že je to jeho místo, kde je v bezpečí a může tam naprosto nerušeně odpočívat a do pelechu se bude rád vracet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno