1. Při výběru ovoce a zeleniny dejte vždy na vaše smysly. Pokud ovoce a zelenina voní a vypadají na pohled hezky, můžete si být jisti, že kupujete čerstvé a vhodné suroviny.

2. Pokud zjistíte, že má některé ovoce a zelenina na slupce či povrchu skvrny, raději jej nekupujte, jelikož může být potlučené nebo zkažené. Takové suroviny by vám znehodnotily chuť celého čerstvého džusu.

3. Ovoce i zeleninu kupujte vždy v sezoně. Pokud jej budete kupovat mimo sezonu, budou suroviny dovážené z dalekých krajin. Takové ovoce ani zelenina nemají svou autentickou chuť ani vůni a vy budete ochuzeni nejen o ně, ale také dost možná o mnoho výživných látek.

4. Důležitá je i barva ovoce a zeleniny. Máte chuť na kiwi či jahody a nutně je do čerstvé šťávy chcete, a tak je možná někdy koupíte nezralé. Velká chyba! Pokud koupíte nezralé ovoce, vytěžíte z něj maximálně kyselou šťávu, která nebude mít ty správné nutriční hodnoty a vitaminy.

5. Ovoce i zeleninu před nákupem lehce promačkejte, zda má správnou strukturu. Například hrušky a jablka by měla být pevná, naopak meruňky, broskve nebo švestky zase hezky měkké. I takto poznáte, zda je ovoce a zelenina připravena k odšťavnění.

6. Suroviny pro čerstvé šťávy vybírejte z otevřených krabic, abyste si je mohli dobře prohlédnout spíše, než v uzavřených vaničkách, překrytých igelitovým obalem.

7. Pokud jsou ovoce a zelenina těžké v porovnání ke své velikosti, pak se můžete spolehnout, že jste vybrali šťavnatý plod, který je skvělý k odšťavňování.

K tomu, abyste získali díky kvalitním surovinám výbornou čerstvou šťávu, potřebujete i kvalitní odšťavňovač s nízkými otáčkami. Vysoké otáčky zapříčiní, že šťáva rychle zoxiduje, ztratí na své chuti i výživných látkách. Pokud naopak zvolíte odšťavňovač s nízkými otáčkami, vytěžíte z ovoce a zeleniny maximum. Doporučit vám můžeme například nízkootáčkový odšťávňovač Orava OS-150 A, který vám dokáže připravit každý den jinou čerstvou šťávu z vašeho oblíbeného ovoce a zeleniny. Fantazii se meze nekladou. Tak přizvěte i vaše děti a kombinujte nekonečné množství druhů čerstvých džusů!

Šnekový odšťavňovač Orava nabízí větší výtěžnost šťávy z ovoce a zeleniny v poměru s běžnými odšťavňovači. V balení naleznete i dvě litrové nádoby na šťávu a na dřeň. Odšťavňovač Orava má tichý motor, dvoufázové sítko s rozdílnou velikostí otvorů, a jednoduchou rychlou obsluhu. Vytvořit si vlastní čerstvý džus nebylo nikdy snazší!

Tento skvělý odšťavňovač si můžete zakoupit na www.orava.cz za 2 999 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno