Elegantní kabriolet

Kabriolet je otevřený osobní automobil se sklápěcí střechou. Střecha může být plátěná nebo pevná z oceli nebo jiných materiálů. V případě pevné střechy se užívá také označení Kupé kabriolet (CC). Střecha může být snímána strojně, kdy se skládá do zavazadelníku automobilu, nebo ručně, kdy se sejme buď vcelku, nebo se rozebere na části (v této variantě většinou není řešeno převážení střechy, takže je nutné ji nechat doma – tato varianta střechy se nazývá hardtop). Tvary karoserie kabrioletu většinou vychází z karoserie kupé, proto má nejčastěji dvoje dveře. Nevýhodou oproti kupé bývá větší váha vozu a menší zavazadelník. Vůz bývá často řešen jako dvoumístný s dalšími dvěma nouzovými sedadly. Většina těchto modelů má dnes již, pro větší pohodu a luxus,autoklíče s dálkovým ovládáním centrálního zamykání.

Sportovní krasavec Spyder

Supersportovní kabriolety bývají často označeny Roadster nebo také Spider či Spyder. Jsou to otevřené původně dvoumístné karoserie,pro řidiče a spolujezdce, bez bočních a zadních oken. Střecha je látková, nebo vůbec není. Tento drahý vůz s dokonalou karoserií si zaslouží řádné zabezpečení. Nejlépe si ho můžeme zabezpečit alarmem, který je vybavený také imobilizérem.

Imobilizér zařízení funguje tak, že pokud je auto zaparkované a zamčené, tak rozpojuje elektrické obvody ve vozidle. Pak není možné s vozidlem odjet, pokud se obvody znovu nesepnou zpravidla použitím správného autoklíče.

Typickým roadsterem jsou například Mazda MX-5 nebo BMW Z3 nebo Z4.

Který krasavec je ten váš vysněný?

Zdroj: Wikipedia a www.autoznalosti.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno