Velký interiér nám umožňuje popustit uzdu aranžérské kreativitě, ale zároveň je důležité se zaměřit na pár aspektů, které by měl splňovat. Jaký účel má místnost a k čemu chceme, aby sloužila nám? V tomto článku jsme se zaměřili na velké předsíně, které se jen tak obvykle nevidí. Jestliže jste v situaci, kde máte k dispozici prostor, ale nevíte jak jej prakticky a zároveň esteticky zařídit, pak jsou tyto následující rady přímo přímo pro vás.

1. Volba úložného prostoru

Úložný prostor je důležitý v každé místnosti a v předsíně obzvláště. Jelikož jistě nechcete, aby působila neuklizeným dojmem. Pamatujte na to, že je to první část vašeho domova, kterou uvidí každý, kdo vás navštíví. Také proto doporučujeme pořídit si komody, které jsou ideálním předsíňovým nábytkem. Nezabírají vizuálně mnoho místa a zároveň do nich uložíte vše potřebné i nepotřebné. Na jejich povrchu vystavíte dekorace. Prázdný prostor nad nimi využijete hravě také! Na stěně se bude zase krásně vyjímat zrcadlo nebo háčky na bundy. Navíc jich je mnoho v nabídce! Jakou zvolíte vy? Je libo kombinovaná komoda, šuplíková nebo s dvířky?

2. Barvy a vzory

Rozhodně se vyhněte kombinaci příliš světlých barev a bílé, na rozdíl od malých prostorů, kde se toto řešení všeobecně doporučuje. Výsledek by působil nehostinným dojmem. Zaměřte se tedy ve vašem interiéru na příjemné a teplé barvy. Nemusíte se bát ani vytváření kontrastů a lehké improvizace. V zařizování máte opravdu volnou ruku! Zajímavým řešením jsou skříně do předsíně se zrcadly, které prostor jistě ozvláštní.

3. Využití

Teď je čas odpovědět si na otázku, co přesně od předsíně požadujete.
Jestliže má sloužit jako místnost, která svým vzezřením bude zvát lidi dál do domácnosti, udělejte ji příjemnou již na první pohled. Obrazy, květiny, fotky, koberce, křesla nebo taburety – takové věci jsou zde potřeba. Volte také méně nábytku, aby prostor dýchal. Doporučujeme se i ve velké místnosti zaměřit na menší a vestavěné skříně.
Nebo má plnit spíše praktický účel? Můžete ji využít jako velkou verzi úložného prostoru pro celou domácnost. Jelikož když z této místnosti uberete, přidáte zase někde jinde. V takovém případě jsou skvělým řešením šatní skříně, komody, botníky a další nábytek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno