Ať už si to uvědomujete, nebo ne, pocení je součástí našeho života. Někdo se potí více, někdo méně a jsou i lidé u kterých pocení může představovat vážný problém.

První naší zbraní proti pocení je, že saháme po tom co nám nabízejí obchody či reklama. Na trhu je množství antiperspirantů a deodorantů. Avšak tyto antiperspiranty pracují na bázi chemikálií, které vám spolehlivě ucpou potní žlázy a tím pocení zastaví. Přesto že máme pocit vítězství nad přírodou, netušíme, jak moc škodíme sami sobě používáním těchto výrobků.

Potit se je třeba. Vyplavují se tak škodliviny z našeho těla. O odvádění škodlivin se starají lymfatické uzliny, kterým neprospívá, pokud jsou zahlceny látkami, které přes ucpané póry nemohou být z těla vyloučeny. Kromě toho jsou uzliny vystaveny působení chemikálií z antiperspirantů, které jsou považovány za rakovinotvorné.

Antiperspiranty způsobují ucpávání lymfatických uzlin, což může vést až ke vzniku rakoviny prsu.

Příroda nám však nabízí řešení. Je jím málo známý kamenec. Kamenec je označení pro podvojné soli kyseliny sírové. Tato látka neucpává póry, díky čemuž může vaše pokožka volně dýchat. Samozřejmostí je, že neobsahuje žádné chemikálie a je možné použít ho kdekoliv na těle. Kamenec neucpává póry a tak nebrání přirozenému výparu potu, čímž podporuje fyziologické ochlazování v období letních veder (termoregulace organismu). Má antibakteriální účinky a tak spolehlivě zabrání nepříjemným tělesným pachem. Účinek je mnohahodinový a opakovaná aplikace během dne není nutná. Při pravidelném používání se postupně zúží vývody potních kanálků v kůži a nadbytečné pocení se normalizuje.

Kamenec velmi spolehlivě poslouží i při dezinfekci pokožky, drobných ran a škrábanců, říznutí při holení či poštípání hmyzem. Má silné stahující účinky kůže, proto spolehlivě zastavuje drobné krvácení, bolest a otok při poštípání komárem, včelou i vosou. Hojivě působí i při popáleninách či spálení pokožky nadměrným sluněním. Po aplikaci příjemně chladí. Svým ideálním pH je vhodný i pro ošetřování akné.

Používání a aplikace je velmi jednoduchá .Stačí kamenec navlhčit vodou a potřít požadované místo na těle. Kromě podpaží se může aplikovat například i na nohy. Kamenec neobsahuje alkohol ani jiné dráždivé parfémové složky. Je čistou přírodní krystalickou látkou bez chemických konzervantů. Ani při dlouhodobém používání nehrozí vznik alergií. Nezanechává na oděvu žádné stopy či skvrny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno