Se začátkem nového roku si mnoho z nás dává předsevzetí, které nakonec nejsme schopní splnit. Změna ve stylu života není jednoduchá a může trvat po dlouhou dobu, než konkrétní zvyk začleníte do své rutiny. Motivace je v tomto případě velmi důležitá, protože jinak nevydržíte u ničeho. Poradíme vám, jak si ji udržet během celého roku a dosáhnout změn, které chcete udělat.

Postupujte po malých krocích

Největší chybou, kterou můžete udělat, je napsání obrovského seznamu předsevzetí a cílů. Jakmile budete mít příliš velké cíle, nikam se nedostanete. Začnete s malými kroky a zaručeně se dostanete do cíle. Malých kroků budete schopni dosahovat, což bude nejlepší pro motivaci při změně životního stylu. Navíc uvidíte zlepšení, které se dostaví postupem času.

Udržujte ve svém životě rovnováhu

Na internetu neustále slyšíte, že některé potravin jsou špatné. A když se dá vše dohromady, vůbec netušíte, co jíst nebo dělat. Obrovské množství informací a zákazů může být frustrující a demotivující. Nezapomeňte, že život je o rovnováze. Nemůžete žít zcela zdravě během jediného dne. Přidávejte zdravé návyky postupně a nebojte si dát jednou za čas jeden den volno.

Naučte se říkat „ne“

Všichni víme, že říct „ne“ druhým lidem je velmi těžké. Jestli chcete skutečně změnit svůj život, musíte myslet na své priority. A k tomu se musíte naučit někdy odmítnout. Nenechte ovlivnit svůj lifestyle nikým jiným. Jestli chcete přestat pít alkohol, vstávat brzy ráno nebo sportovat, je to vaše rozhodnutí. Nikoho jiného.

Zkuste si sestavit tzv. vision board

Pro motivaci je důležité, abyste jí měli na očích. Stáhněte a vytiskněte si fotky lidí, míst, jídla nebo jiných věcí, kterých chcete dosáhnout, nebo jsou pro vás důležité během změny. Dejte vše dohromady a vytvořte si vision board, který budete mít dobře přístupný. Tato koláž vám bude pravidelně připomínat, proč jste se dali do změny a po jakém životě toužíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno