Vytvořte si osvěžující kouzelné prostředí v koupelně! Výběrem správných rostlin získáte skutečně krásné a originální prostředí.

Asi každý si chce koupelnu oživit nějakou tou rostlinkou. Zjistěte, kterým rostlinám se bude ve vaší koupelně dařit!

houseplants-bathroom-furnishings-ideas-exotic-plant-designer-tub

Vhodné pokojové rostliny do koupelny!

Koupelna je místo, kde je díky častému pouštění vody stálé vlhko. Zvláště během sprchování vzniká teplá pára, která se usazuje na listech rostlin a působí tak jako příjemné osvěžení. Vysoká vlhkost zabraňuje uschnutí květin a zhnědnutí listů. Ale ne všem pokojovým květinám vyhovuje vlhké prostředí. Jaké tedy do koupelny vybrat?

Koupelny bez okna

Pokud nemáte ve své koupelně okno, tedy zdroj přirozeného světla, pak je třeba volit takové rostliny, které k životu světlo příliš nepotřebují. Mezi takové patří například echmey, vriesea, guzmánia. Co se týká světelných podmínek i horská palma Chamaedorea, lopatkovec, dračinec či ledviník jsou nenáročnými rostlinami. K přežití jim stačí 500 luxů intenzity světla.

TIP! Nedostatek přirozeného světla můžete nahradit použitím energeticky úsporné lampičky. Modré světlo zajistí rostlinám potřebné světlo pro jejich růst.

Kapradiny – Nenáročná rostlina do koupelny!

Existuje celá řadu druhů kapradin, díky tomu máte na výběr z mnoha možností. Chcete dosáhnout vzhledu originální koupelny? Pořiďte si kapradinu Adiantum, Blechnum, Asplenium nebo Nephrolepis. Těmto druhům se velice dobře daří i za nízkých světelných podmínek a vysoké vlhkosti. Kapradinu stačí jednou za čas rosit a substrát udržovat dostatečně vlhký.

Rostlinná dekorace s nápadem!

Skutečně originálního vzhledu docílíte pomocí pokojové rostliny alokázie, které se daří v polotmavém prostředí nebo můžete koupelnu vyzdobit parožnatkou, které čas od času dopřejte kompletní ponoření do vody. Pokud chcete květinu závěsnou, pak doporučujeme klasický nenáročný břečťan.

Jaké květiny máte ve své koupelně Vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno