V dnešní době existuje na trhu celá řada hraček pro děti. Jejich výběr tak může být pro rodiče matoucí. V čem děti mají jasno, dospělí dost pokulhávají, a proto jim děti nemohou mít za zlé, když se zrovna neorientují v nejnovějších trendech hraček. Ovšem jiná situace nastává, když vybíráme hračky pro nejmenší, řekněme pro děti do 1 roku věku. Ty toho ještě moc nenamluví, natož, aby odmlouvaly. Výběr je tak čistě v kompetenci rodičů. Jakou hračku tedy vybrat k Vánocům pro dítě do 1 roku?

article-2528852-0F1AEBFC00000578-341_634x410

Dobrá hračka je hlavně kvalitní hračka

Při výběru hraček pro nejmenší se rodiče dívají hlavně na kvalitu hračky. Znáte malé děti! Co mohou, strčí do pusy, proto v první řadě sledují materiál, z kterého byla hračka vyrobena. Hračky z nabídky 4kids jsou vždy od ověřených dodavatelů, vyrobené dle náležitých standardů na výrobu hračky pro nejmenší dítě. Naše hračky pro nejmenší tak mohou děti “ožužlávat”, jak je jim libo!

Dalším faktorem pro výběr je také funkce dané hračky. S nadsázkou můžeme říct, že hračky pro nejmenší by měly být multifunkční! Dítě do jednoho roku začíná vnímat okolní svět a ke svému vývinu potřebuje co nejvíce okolních podnětů. U dětí se rozvíjí hmat, sluch i zrak. Proto je dobré, když jsou hračky co nejvíce barevné, ještě lépe i ozvučené. A nemusí se jednat o konkrétní melodie, stačí když chrastítko chrastí, když houkačka houká, či kostička naplněná silonem šustí. Je tolik zvuků, které musí nejmenší děti rozeznat. Pomozte jim rozvinout jeden z pěti důležitých smyslů a pořiďte jim ozvučenou hračku.

Jak jsme říkali, děti do 1 roku nejsou nijak náročné, co se týče výběru hraček. Proto můžete vybírat z chrastítek, skládaček, pěnových puzzlí, hraček do vody, jezdících a ozvučených hraček, kostiček a další spousty hraček, které dítě nejen potěší, ale značným dílem rozvinou jeho smysly.

Chrastítko, kousátko nebo kostičky pod stromečkem jistě potěší

S blížícími se Vánočními svátky již rodiče přemýšlejí, co pořídí svým nejmenším pod stromeček. Je jasné, že děti do 1 roku si o hračku sami neřeknou. Dopis Ježíškovi za ně budete muset napsat vy! Nejčastěji kupovanou hračkou pro nejmenší jsou samozřejmě chrastítka a kousátka. Ty obsahují celou řadu barevných i ozvučených předmětů, které jsou ke kousání a dětskému ochutnávání, jako stvořené. Do dětské ručky padnou tak akorát a vydávají báječné zvuky! S chrastítky a kousátky se vaši nejmenší zabaví na dlouhé hodiny.

Ovšem u chrastítek děti nezůstanou věčně. Stejně tak jak rostou, roste i jejich potřeba po nových a složitějších hračkách. Volit pak můžete z velmi oblíbených skládaček, dětských pěnových puzzlí, kostiček , zatloukaček a dalších hraček pro nejmenší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno