Při představě, že se bude malovat celý byt nebo dům, se lidem vybaví i závěrešný úklid, který nikdo moc nemiluje a tak malování odloží na později. Je to chyba, protože malování není jen o zmodernizování interiéru, ale je to také z hygienických důvodů nutností. Dnes se ale člověk setkává se službami profesionálních malířských firem, které mají ve svém portfoliu služeb nejen klasické malování stěn, ale jsou zde nabídnuty i služby, které zahrnují tolik neoblíbený závěrečný úklid. Také malíři Praha se mohou pochlubit velkou poptávkou po malířských službách a tak i závěrečný úklid po malířích bude jistě příjemným bonusem.

Než se člověk pustí do malování…

Pro dosažení pozitivního výsledku při nanášení finálního nátěru je nutné uvést samotné povrchy stěn do požadovaného stavu. Je důležité dodržovat přípravu stěn pro malování, protože v případě, že by se tak nestalo, výsledek by nebyl stoprocentní a malování by se muselo provést znovu. Někdy je obtížnější pořádně připravit povrch, než jej vymalovat, zvláště je-li třeba provést další vyrovnávací práce nebo odstranění praklin a podobně. Tyto přípravné práce mnohdy zaberou i den a na to by se každý měl určitě připravit. Ovšem není třeba hned panikařit, k tomu všemu si každý může sjednat spolehlivé služby malířských firem.

Nejen malíři Praha ale také doporučují stěny natřít vhodným penetračním nátěrem, díky kterému má barva lepší přilnavost. Stejně tak důležitý je i základní nátěr, který zase napomáhá sytosti barvy.

Jaké druhy barev jsou vhodné pro malování interiéru

Akrylové barvy

  • Tuto barvu lze označit za jednu z nejuniverzálnějších, pokud jde o malování interiérů.Je ideální pro malování stěn, povrch se snadno čistí, v místnostech s vysokou vlhkostí lze použít mnoho akrylových barevných odstínů.Je třeba mít na paměti, že po aplikaci barva změní barvu. Znamená to, že zaschlá barva má zcela odlišné odstín, takže stojí za to buď provést zkušební malbu na malé ploše, nebo se seznámit se skutečnou barvou barvy třeba v katalogu.

Latexové barvy

  • Velmi odolné interiérové ​​barvy běžně používané v průmyslových objektech.Dokonale se aplikují na beton a cihly, dobře odolávají vlhkosti a teplotním poklesům.Lze je samozřejmě použít i v běžných místnostech.

Silikonové barvy

  • Silikonová barva je odolná, nehořlavá. Je ale poměrně drahá.

Vhodné odstíny

Faktem je, že výrobci mohou nabídnout tisíce barev a odstínů, že by ve skladech a obchodech prostě nebylo dost místa. Výběr vhodného odstínu pro daný interiér je individuální a každý preferuje něco jiného. Je třeba mít ale na paměti, že v každé místnosti je možné použít jen tři odstíny jedné barvy. Pokud tedy majitel bytu chce vymalovat ložnici zelenou, měl by se u prodejců informovat o odstínech, které tato barva nabízí, stejně jako u ostatních barev. Pokud mu žádný odstín nevyhovuje, je tu ještě jedna možnost. Malířské firmy, stejně jako malíři Praha nabízejí své služby i v oblasti míchání barev. Mnohé firmy mají i své míchací centrum a mícháním barev je tak docíleno originálních odstínů.

1 komentář

  1. Chci se vás holky zeptat. Když jsou teď obecně ty ceny tak neuvěřitelně nahoře, máte někdo peníze ještě na služby, které byste si normálně udělaly samy typu malířství? Protože ten můj chlap je stále utahaný z práce, ale já bych dětem chtělo moc ráda vymalovat pokoj zelenou barvou. Co na to říkáte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno