Dnes je malování stěn opět oblíbené. Tato činnost má mnoho výhod, za prvé, pomocí barev lze vybrat perfektní odstín, který není třeba na pultech obchodů. Zadruhé, malování stěn bytu je mnohem jednodušší a dostupnější způsob dokončovacích prací interiéru, než třeba tapetování. Malování bytu nebo jen pokoje vyžaduje tak trochu nějakou zkušenost s malováním, ale ten, kdo se na to necítí, si může na vše objednat spolehlivou malířskou firmu. Například své spolehlivé a především kvalitní služby nabízejí malíři Brno. Ovšem každá malířská firma a nejen ta, se snaží vyhovět všem svým zákazníkům a chtějí, aby výsledek byl co nejlepší. Je proto ale také žádoucí, aby se stěny před malováním upravily.

Správná příprava

Každá stěna v místnosti, která má být vymalována se musí dopředu připravit. Není to jen o tom, že se sundají obrazy nebo plakáty na stěnách. Je třeba odstranit dírky, nečistoty, nerovnosti a jin nedokonalosti, které by mohly jen výsledek zkazit. Co tedy doporučují odborníci, třeba malíři Brno? Určitě je vhodné po odstranění všech nedostatků by se měla stěna napenetrovat speciálním nátěrem, který usnadňuje lepší přilnavost a také je možné použít základní nátěr, který zase dá vyniknout sytosti barvy. Také odborné poradenství je v nabídce služeb profesionálních malířských firem, jako jsou i malíři Brno.

Jakou barvou vymalovat stěny v místnosti?

Jaké barvy tedy doporučují třeba malíři Brno? Pro malování stěn v místnostech a kuchyních je nejvhodnější barvou barva na vodní bázi. Barvy na vodní bázi se skládají z vody a velmi malých polymerních částic. Když barva nanesená na povrch celkem rychle zaschne, veškerá vlhkost zmizí a zůstane jen ochranný barevný film. Barva je navíc spolehlivá, vydrží poměrně dlouho a docela dobře odolává vlhkosti. Vodou disperzní barva se nanáší na betonové a sádrokartonové stěny a také na příčky z překližky a materiálů podobných dřevu. Tato barva ovšem není vhodná k malování kovových povrchů!

Ovšem to není vše. Odborníci, jako jsou i malíři Brno, tvrdí, že barva na vodní bázi se liší v závislosti na podkladu. Základem barvy může být akrylát, latex, polyvinylacetát. Vlastnosti takové barvy po zaschnutí závisí také na podkladu. Například akrylátové barvy odolávají nejen již zmíněné vlhkosti, ale také extrémním teplotám a mechanickým vlivům. Některé druhy se dají také dobře vyčistit a omýt a vodou disperzní barvy jsou tedy vhodné pro malování stěn nejen v pokojích a kuchyních, ale také v koupelnách. Navíc nezapáchají a lze je samozřejmě ředit vodou.

Jaké barvy jsou vhodné do ložnice nebo do dětského pokoje

Při malování bytu se každému otevře barevný svět, do kterého bude vtažen. Barvy hrají v životě člověka významnou roli a tak výběr barev pro malování stěn v bytě je velmi důležitý. Například barvy v dětském pokoji jsou nedílnou součástí jeho vybavení, a protože se děti teprve vyvíjejí, má barva přímý vliv na jejich podvědomí. Nálada, chování a dokonce i některé povahové vlastnosti jsou tedy ovlivněny také barvou dětského pokoje. Vhodné jsou světlé barvy, pastelové barvy, které děti milují. Samozřejmě bude jistě velký rozdíl vymalovat pokoj kojence, malého školáka a studenta.

Také barvy v ložnici by měly být voleny mírné a tlumené. Také záleží na tom, na kterou světovou stranu je místnost situována. Pokud je to jižní strana, mohou to být studené odstíny, pokud je to severní strana, mohou to být teplé odstíny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno