Trekingové kolo

Trekingová kola jsou v podstatě bicykly na půl cesty mezi silničními a horskými koly. Se silničními koly je spojuje větší průměr kol a užší pláště s jemnějším vzorkem. To znamená pohodlnou jízdu po silnicích i udržovaných polňačkách. Tento typ kol je také zpravidla vybavená blatníky, cyklistickými světly a nosičem, díky čemuž není potřeba dokupovat na kolo další doplňky a lze tak bez starostí vyrazit do silničního provozu i na rozbahněnou cestu.

Crossová kola bývají považována za podkategorii trekingových kol. Oproti trekingovým bicyklům jim většinou chybí zmíněné doplňky (blatníky či osvětlení) a mají také hlubší vzorek i širší pláště. Díky tomu jsou většinou využívána spíš pro jízdu v terénu než na silnici. V podstatě se tedy jedná o kola svým vybavením i určením příbuzná kolům horským.

Horské kolo (neboli MTB)

Horská kola se těší značné oblibě nejen mezi vášnivými sportovci, ale také mezi dětmi. Tento typ kola se vyznačuje širokými gumami s hlubokým dezénem a širokou škálou převodů, díky čemuž na něm lze zdolat téměř jakkoliv strmý kopec. Koneckonců i samotný název napovídá, že je horské kolo určeno především pro jízdu v kopcovitém terénu.

Oblíbenou vychytávkou nejen pro fajnšmekry je odpružení přední vidlice. Ta zvyšuje komfort jízdy i její bezpečnost, protože pomáhá nerušeně zdolat nerovnosti na trase.

Rozdíl mezi oběma typy bicyklů je tedy zřejmý. Při výběru záleží především na tom, kam na kole zpravidla vyrážíte. Trekingové kolo představuje dobrý kompromis pro jízdu v běžném českém terénu. Pro adrenalinovější jízdu ale sáhněte spíš po horském kole.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno