Region Tatry – Spiš – Pieniny se nachází na severovýchodě Slovenska v oblasti východních Tater. Důvod, proč jej doporučujeme je, že nabízí hory, ozdravující termály, splav řeky, historická města i atrakce pro rodiny s dětmi. Nudit se určitě nebudete.

Když historická města, tak tyhle..

Jestli máte rádi historii, zavítejte do jedinečných historických měst regionu. Stačí zmínit města jako Levoča, Spišské Podhradie, Kežmarok, nebo Spišská BeláStrážky a znalému turistovi se před očima vynoří historické náměstí se středověkými budovami, kostely, bazilikami, zámečky… Návštěvníci by si určitě neměli nechat ujít obhlídku nádherného Kežmarského hradu, baziliky v Levoči, katedrály ve Spišském Podhradí či fotogenického Spišského hradu, který si díky majestátnosti a neopakovatelnosti oblíbí zejména děti. Za návštěvu určitě stojí i obce Ždiar, Osturna a celý region Zamaguria s originálním folklórem.

 

Jedinečné Zamaguří

Za návštěvu zajisté stojí i obce Ždiar, Osturňa a celý region Zamaguří s originálním folklórem. Zejména obec Osturňa je mimořádně hodnotnou a vyhledávanou památkovou rezervací. Tvoří ji originální srubové domy se specifickou ornamentální výzdobou. Celkově je jich 157 a nadále plní svoji funkci, což z nich vytváří autentický přírodní skanzen. Na Zamaguří najdete také velké množství cyklostezek. Známou je trasa Ždiar – Osturňa – Spišské Hanušovce o celkové délce 28 km. Jedná se o trasu po vedlejších asfaltových stezkách s unikátními výhledy na členitou a rázovitou krajinu.

Koupaliště se zdravím

V regionu si určitě nesmíte nechat ujít návštěvu Thermal Parku Vrbov. Středisko nabízí oblažující relax ve zdravé mineralizované vodě, ve které si odpočinete a naberete spoustu nových sil. Součástí areálu jsou sportovní plochy, oddechová místa ve stínu stromů, restaurace, bufety i zábava pod taktovkou animátorů pro děti i dospělé. Navíc mineralizovaná voda působí příznivě na pohybový systém, nervová onemocnění a kardiovaskulární systém, takže uděláte něco prospěšného pro zdraví celé rodiny. K vydatné relaxaci přispívají trysky s proudy tekoucí vody, jejichž působení uvolňuje a masíruje ztuhlé svalstvo.

Splav – jiný pohled na přirodu

Další nezapomenutelnou atrakcí se pro vás a vaše ratolesti stane splav řeky Dunajec z obce Majere nebo od přístaviště Pltník-Červený Klášter. Pro naprosto bezpečnou jízdu zvolte splav na dřevěných vorech; tato alternativa je ideální, pokud si chcete v klidu vychutnat přírodu a pozorovat její krásy. Splav trvá cca 90 minut a měří 11 kilometrů. Zpět na začátek splavu se dostanete autobusem, kolem z půjčovny nebo také pěšky. Po cestě určitě navštivte muzeum Červený Klášter, ve kterém žil slavný „létající“ mnich Cyprián.

Několik červencových akcí

Mezi top eventy v regionu patří “Medzinárodný festival Európske remeslo“, které se uskuteční 7. až 9. července bv Kežmarku. Během trvání akce se na nádvoří bude odehrávat celodenní kulturní program plný zábavy pro děti i dospělé. Expozice Kežmarského hradu budou v této době návštěvníkům přístupné bez omezení a doprovodu lektora. Vrcholem programu v Muzeu budou dechberoucí noční divadelní představení přístupná mládeži 15+ a dospělým s názvem Krvavé dějiny pod taktovkou ExTeatro.

Zúčastnit se také můžete vícežánrového festivalu Fest Fajný Fest. Zažijete spoustu zábavy a pohodovou atmosféru. Akce se uskuteční 29.7.23 ve městě Spišská Belá – Strážky.

Region Spiše a Pienin poskytuje tolik atrakcí, že na jejich návštěvu budete potřebovat určitě několik dní. K ubytování doporučujeme APARTMÁNY PANORAMA Bachledka, Resort Levočská dolina, Boutique Hotel Hviezdoslav **** Kežmarok, Hotel Club*** Kežmarok, Penzión Pltník. Pochutnat na místních specialitách si můžete kupříkladu v restaurac Spišský salaš.  www.tatryspispieniny.sk. O slovenských regionech se dočtete taky v článku Top regióny na Slovensku.

Implemented with the financial support of the Ministry of Transport of the Slovak Republic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno