Je krátce před půlnocí. Slunce už dávno zapadlo a hormony poletují ve vzduchu. To, o čem někteří mluví jako o hodině duchů, jiní považují za ideální čas pro “Booty Call”. Slovní spojení, které už ani v našich končinách není zcela neznámé, v běžném životě stejně praktikováno, avšak ještě nepojmenováno přiměřeným českým pojmem. Nejčastěji jde o telefonát nebo SMS zprávu, jejímž hlavním cílem je pokusit se o setkání za účelem příležitostného sexu. Jednoduše když člověk hledá “lehkou kořist”. Takto fungují kamarádi s výhodami.

A hned na to váš mobilní telefon vibruje s textem, který říká něco v duchu: “Čau, jsi dnes venku?”. Nebo možná s malými obměnami: “Čau, co děláš?”. Ať už se text ptá na jedno nebo druhé, podtextem této zprávy je otázka, která běžně leží v myslích mladých lidí, když si v noci vyjdou ven … a to: “Co takhle sex?”
Naše generace se často přiklání k jakési kultuře náhodných známostí, která vyžaduje velmi málo úsilí ze strany obou pohlaví, co se týče úspěchu dostat někoho do postele. Mnozí se spoléhají na osobu, které přiřadili status sex-kamaráda, nazývané také “přítel s výhodami”.

V podstatě to znamená, že máte někoho, možná přítele, se kterým jste se dali dohromady a kterému zavoláte kdykoliv, když  “to” na vás přijde … Nebo možná máte náhodnou známost, která se zvrtla do situace kamarádství s výhodami a váš vztah je převážně založen na opilém sexu.
Pokud jste někdy měli některý z těchto vztahů, víte, že mohou být velmi zrádné. Nachází se v nich totiž šedá zóna, ve které je při takovéto neformální záležitosti složité navigovat.

Je možné najít velmi úspěšné, oboustranně výhodné přátelské vztahy, v nichž nakonec dva lidé zůstanou přáteli a myslí to opravdu upřímně. Ale můžeme vidět i temnou stránku, kde se city jednoho člověka zraní a celý ten vztah vybuchne před jejich očima. Bohužel, v takovém případě z vás už kamarádi s výhodami, ale zřejmě ani bez výhod více nebudou.
Mít kamaráda / kamarádku na sex je skvělá věc, zvláště pokud jste zaneprázdněný člověk. A i díky technologii, mít přítele s výhodami je jednodušší než kdykoliv předtím.

Vyjíst rozinky z koláče, bez nutnosti kupovat celý koláč! Co může být lepší? Avšak ve skutečnosti, ne každý může zvládnout, co takový vztah vyžaduje. Takže vy, Generace Y, podívejte se na některé klady a zápory, které jsou spojeny s přátelstvími s výhodami:

PLUSY

Někteří z nás jsou velmi zaneprázdněni a nemají čas pro plnohodnotné vztahy. Někteří z nás plnohodnotný vztah prostě nechtějí, kvůli dramatu, kterou obvykle přináší.

Pokud máte něco po dvacítce, máte jisté potřeby a nechcete v posteli prostřídat kopec lidí, mít kámoše na sex je perfektní cesta jak je uspokojit, aniž počet partnerů vystřelil do závratných výšek. Je to typ vztahu, kde si můžete dát vzrušující sex, pak high five a díky-čau.

Pokud se do této vzájemné dohody pustíte se správným přístupem, může to být opravdu zábavná zkušenost. Opravdu to vše záleží na lidech. Pokud se vaše osobnost dá charakterizovat jako nezávislá a příliš se citově nevážete, tak sakra, jděte na to! Ale pokud se rychle ocitnete ve stavu citového navázání k lidem, tak hledejte raději něco jiného!

Pamatujte si, že přátelé s výhodami, kteří změní svou dohodu na skutečný vztah, sice existují, ale jde spíše o výjimku, nikoli pravidlo.

MINUSY

Pokud jste typ člověka, který se namotá, pak do vztahu přátel s výhodami nevstupujte. Opakuji: “Utíkejte pryč !!” a kupte si vibrátor nebo něco takového. Pokud jste někdo, kdo se zamiluje každý druhý den, pak kámoš na sex není pro vás.

Pokud se chystáte, citově se navázat, můžete si být jistý, že vás to převálcuje. Pokud jste tento typ člověka, ale přesto stále chcete mít kámoše na sex, ujistěte se, že jste mentálně připravený a nastavte si základní pravidla (jako například: žádné mazlení).

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno