I tobě se stane, že ti popraskají rty? Preventivně používej balzám na rty . Do kabelky se ti určitě nějaký vejde. V obchodech je velké množství různých balzámů, ale jak si vybrat nejlepší? Rozhodni se pro tyčinkový, v tubě nebo v nádobě.

Balzám na rty

Na rtech je velmi tenká a jemná pokožka, která se velmi rychle vysuší. Právě proto vznikají praskliny, které se hojí pár dní. Jelikož přichází podzim, věnuj svým rtům mnohem více staroslivosti. Na trhu jsou různé tekuté, tuhé, hydratační, ochranné, hojivé, osvěžující, s třpytkami nebo s push-up efektem balzámy.

1. Tyčinkový

Je v malé tubě s víčkem a na konci balení má kolečko, kterým se balzám vysouvá ven. Je malý, vejde se všude a snadné otevření a nanesení netrvá déle než pár sekund. Výhodou je, že si nezašpiníš prsty, protože se snadno vytočí ven. Jeho jedinou nevýhodou je, že ho musíš častěji nanášet.

2. Součást rtěnky

Pokud nikdy nic nestíháš, tento je pro tebe jako stvořený. Jelikož je to 2 v 1, ušetří ti čas. Nemusíš nejdříve nanést rtěnku, čekat a pak nanést lesk. Růžové balzámy však stoprocentně nekryjí barvou, ani nevyživují do hloubky. Proto ho používej jen na své zkrášlení, ale pro výživu rtů zkus něco jiného.

3. Pomáda v pouzdru

Klasické balzámy na rty najdeš i v kulaté dóze. Mají jinou texturu než klasický balzám, protože obsahují více vosků. Jejich konzistence je pevnější.  Nanášejí se bříškem ukazováčku, jemným krouživým pohybem po povrchu zavřených rtů. Na velmi suché rty je toto balení asi nejlépší. Okamžitě si naneseš jakékoliv množství. U tyčinkovitých by si podobný efekt docílila, ledaže by sis rty potírala častěji. Navíc pouzdérka a kelímky jsou cenově nejvýhodnější. Nejvíce vydrží.

4. V tubě

Pokud si příliš vytížená a můžeš ušetřit každou minutu, toto balení není nic pro tebe. Otevření, vytlačování z tuby a následující roztírání zabere dost času. Pro chronické “nestíhačky” je lepší balzám v tyčince. Navíc ho musíš častěji nanášet. Nevýhodou tohoto balení je, že v tubě na konci vždy kousek zůstane.

Balzámy na rty jsou nejprodávanější výrobky, určené k péči o rty. Díky jejich vyživujícím, hydratačním a ochranným schopnostem se dají používat prakticky celoročně. Některé navíc obsahují i UV ochranný filtr, což oceníš zejména v zimě na horách a stejně tak v létě u moře. Když se neumíš rozhodnout, najdi si tedy balzám na rty z přírodních produktů, který neobsahuje škodlivé syntetické ingredience a poskytne rtům potřebnou ochranu. Hydratační balzámy na rty by měly obsahovat bambucké máslo, které nejen hydratuje buňky ve rtu, ale také pomáhá rtům získat elasticitu. Ideální jsou také různá biomasa, jojobový nebo jiný výživný olej, meduňka, med, mléčné proteiny, vitamin E a samozřejmě UV faktor. Ten je nutný i v zimních měsících.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno