Zámecký resort Dětenice

Obec Dětenice je v dnešní době dobře známá i těm, kteří sem ještě nezavítali, a to zejména díky místní Středověké krčmě, která svým originálním konceptem sbírá fanoušky mezi Čechy i zahraničními turisty. Jedná se o unikátní zařízení kombinující fantastickou gastronomii dle středověkých zvyků a receptur a prostředí, kde se na současné obyčeje příliš nehraje. Vládne tu tak sice chaos a návštěvníci mohou být tu a tam překvapeni drsnou mluvou a zacházením, vše je ovšem součástí dobře promyšleného scénáře, a tak i ti nejurputnější konzervativci pookřejí, zakusí-li autentičnost hrubého středověku.

Kromě zmiňované krčmy tu však na turisty čeká mnohem více, a to například nádherný barokní zámek, přilehlý zámecký park či pivovar. Svého potenciálu ovšem resort využívá naplno, a tak se tu pravidelně konají nejrůznější akce, jako jsou rytířské turnaje, dětské dny či food festivaly. A právě jeden food festival se bude konat i k příležitosti letošních velikonočních svátků.

 

Velikonoční Food Festival

Na Velikonočně laděný food festival budou moci návštěvníci zamířit na Velký pátek 19. dubna, a to od jedenácti hodin dopoledne do sedmi hodin do večera. Vítáni jsou jak rodiče, ale i děti, pro které je tu připravena například dětská dílna nebo soutěž v hledání velikonočních vajíček po zámeckém parku.

Plést se však budou i pomlázky, malovat kraslice a pivaři se budou moci zúčastnit soutěže v rychlosti vypití půllitru piva, na jejíž vítěze budou čekat plnohodnotné ceny. Program doprovodí rytířské turnaje, středověké poběhlice, dobová kapela s tanečnicemi, fakír, kejklíři, čarodějové a třeba i ukázka dělostřelby a oběšení. Děti si budou taktéž moci užít dobový kolotoč, střelnici a naprosto brilantní vystoupení sokolníka s dravými ptáky.

A na jaké jídlo se mohou návštěvníci těšit? Opékat se mj. bude velikonoční beránek a podávat se budou chobotnice, ústřice, rybičky, krevety, olihně, mušličky, gruzínský kebab, šašlik, středověký burger, kuří hnátky, jehněčí klobásy, maďarský gulášek, houbový Kuba, domácí bramboráky, domácí uzené s kysaným zelím, staročeské placky s povidly, domácí koláčky, ovocné knedlíčky, velikonoční jidáše a spoustu další dobrot.

Vstupné na Velikonoční Food Festival v Dětenicích je 50,- Kč a děti do 15 let jej mají zdarma. S dětmi pak můžete navštívit také zámek, rytířské turnaje, nebo se občerstvit v pivovaru. Kdo nepřijde, nezažije!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno