Abyste si dokázali udržet svoji vnitřní radost, musíte mít v prvé řadě skvělý vztah k sobě samým. Radost přitom může z vašeho života zmizet hned z několika důvodů. V tomto článku se na ně podíváme.

 

Velké množství očekávání

Opravdovou radost v člověku živí zejména prožívání spontánního života. Život nám pravidelně přináší velké množství zvratů, překvapení a nenadálých situací. A my přitom máme tendenci tyto faktory nazývat komplikacemi, protože máme očekávání.

Očekáváme vývoj událostí přesně tak, jak nám to naplánoval náš rozum. Ten má však velmi omezený úhel pohledu a pod jeho vedením se náš život stává jednotvárným.


TIP: Odhalte principy celostní medicíny a zjistěte, jaké zdravotní potíže vám mohou pomoct odstranit.


 

Neustálé porovnávání s ostatními

Myslíte si sami o sobě, že jste nedostateční? V tom případě věřte, že ve vás skutečná vnitřní radost nemůže přežít. Je důležité si uvědomit, že každý člověk je úplně jiný. Každý z nás disponuje odlišnou životní cestou, má své sny a dary. A nemá proto smysl snažit se být někým jiným.

Pokud se neustále porovnáváte s ostatními, nemůžete být vnitřně šťastní. Protože kvůli tomu zrazujete prakticky všechno, co sami v sobě obsahujete.

 

Špatná skladba jídelníčku

Naše trávicí soustava je protkána mimořádně citlivou nervovou soustavou, kterou můžeme označit jako náš druhý mozek. Svému tělu byste měli dopřát kvalitní a vyváženou stravu, která jej nebude zbytečně zatěžovat.

Z dlouhodobého hlediska se vyvarujte velkému množství tuku, cukru, masa, sýrů a chemicky upravených potravin. Pokud byste takovými potravinami své tělo živili, velmi pravděpodobně bude vaše vnitřní radost klesat.

 

Negativní mezilidské vztahy

Vnitřní radost vás může opustit také v případě, že disponujete špatnými mezilidskými vztahy. Lidé spolu velmi často setrvávají ve vztahu i dávno poté, co již nefunguje. Zůstávají spolu zejména kvůli majetku, ze strachu být sami, nebo jednoduše z principu.

 

Obětujete se ostatním?

Vše, co děláte pro druhé, by mělo přinášet radost, naplnění a energii i vám. Jedině tak se nemůže stát, že byste se cítili zklamní a podvedení kvůli nedostatečně projevenému vděku.

Lidé velmi často pomáhají druhým proto, že se to od nich očekává. Ovšem jakmile v sobě rozmnoží pocit křivdy, sami si svoji vnitřní radost zablokují.

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno