Netřeba zmiňovat, že koberce jsou velice oblíbenou formou doplňků a dekorací. A není se čemu divit. Skvěle zapadnou naprosto kamkoli a dodají vašemu bytu či domu úplně nový, čerstvý nádech. Navíc, díky své velice široké barevné rozmanitosti je zaručené, že si každý najde na to svoje. A co vy? Máte také svého favorita?

Vyberte si ten správný

Již několik desítek let existuje v Česku řada firem, které se zaměřují zejména na koberce a jejich výrobu. Před samotnou koupí je vždy dobré hledat spolehlivé značky, které zaručují kvalitu a dlouhou trvanlivost vámi zvoleného výrobku, aby se nestalo, že váš vytoužený kousek skončí po roce v kontejneru. Materiálů a barev jsou stovky, vybírejte tedy hlavně podle prostředí, do kterého jej hodláte umístit. A nezapomínejte se držet jednoho stylu. Nekombinujte ostré barvy, volte decentní vzory, které vám dávají možnost vyhrát si s dalšími doplňky.

Neděste se údržby

Možná vás to překvapí, ale péče o koberce je poněkud jednoduchá. Úplným základem je totiž pravidelné vysávání, které zabraňuje usazování škodlivých látek a je naprostou nutností nejen každého alergika. Neopomeňte ani chemické čistění, které se doporučuje zhruba jednou za dva až tři měsíce. Může se ovšem stát nepříjemná nehoda a v tomto případě je tou nejlepší možnou volbou obrátit se na zkušené profesionály. Nesnažte se lovit osvědčené tipy a triky na internetu a radši práci přenechejte odborníkům.

Nejlepší volba pro ty nejmenší

Koberce byly před několika lety naprostou samozřejmostí všech dětských pokojíčků. Jejich popularita však po letech opadla a na výsluní se opět dostaly až před pár lety. Dnes je rodiče opět upřednostňují před nevlídnou strohostí podlah. Nejen, že představují inovativní podněty pro děti, ale jsou také mnohem bezpečnější než klasické plovoucí podlahy.

Právě toto hledisko je důležité v období, kdy vaše dítko častěji padá, než stojí.

1 komentář

  1. Dobrý den, četla jsem Váš zajímavý článek, inspiroval mě k tomu, že trochu zútulním náš obývací pokoj. Máme tam plovoucí podlahu, takže se bude koberec skvěle hodit do interiéru obýváku. Na webových stránkách https://lador.cz/65-koberce-a-koberecky jsem našla a objednala. Mohu říct, že jsem udělala dobře. Hezký den

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno