Synovec mé kamarádky vlastní úklidovou firmu a kamarádka mi neustále nabízí jeho služby. Nemám to moc ráda, sama bych nikoho nenutila, aby využíval mých známostí. Když se totiž něco nepovede, může se to odrazit na vašem vztahu s osobou, která vás do toho uvrtala. Anebo, právě proto, že je vám ta osoba blízká, je vám hloupé si na provedenou práci stěžovat nebo ji reklamovat.

Přesně tohle se nakonec i stalo se mnou a mojí kamarádkou. Nechala jsem se přemluvit a domluvila se s jejím synovcem na čištění koberce, které bohužel dopadlo hodně špatně. Ani jsem se tomu moc nedivila, protože se mi zdálo, že postup, který na čištění používají, není vůbec efektivní. Vhánějí strojem do koberce vodu i s čisticím prostředkem a okamžitě ji zase odsávají. Takto prostředek přece nemá ani šanci zapůsobit. Nejenže koberec vyčistili velice nedbale, ale navíc na něm nechali nové fleky.

Nechtěla jsem se kamarádky dotknout, takže jsem jí nic neřekla a práci u jejího synovce nereklamovala. Ale koberec bylo nutné dát do pořádku. Na internetu jsem si přečetla zkušenosti lidí s  čištěním, které dopadlo podobně. Problém jim pomohla vyřešit úklidová společnost A SERVIS LIPKA, odborné čištění koberců a sedaček Praha 2. Rozhodla jsem se na ni také obrátit. Objasnila jsem pracovníkům svou situaci. Nebyli tímto případem vůbec překvapeni a potvrdili mi, že se s tím setkávají často. Ujistili mě, že jejich práce na takových kobercích bývá z velké části úspěšná a jistě dají do pořádku i ten můj.

Už když jsem viděla jejich postup práce, věděla jsem, že teď bude můj koberec vyčištěný důkladně. Čisticí prostředek nechali v koberci určitou dobu působit a poté ho začali strojově vkartáčovávat do všech vláken. Jejich metoda opravdu zabrala! Fleky zmizely a koberec teď byl konečně důsledně vyčištěný.

Koho poptat na odstraňování graffiti, tagů, fixů a plísně v Praze?

Spousta lidí, kteří žijí ve velkých městech, bohužel bere graffiti už jako samozřejmost každodenního života. Já jsem se ale do Prahy přestěhovala z vesnice, a když jsem ty čmáranice všude viděla, byla jsem dost znechucená. Připadala jsem si jako v Bronxu. Ještě více jsem se o tuto problematiku začala zajímat, když jsem si koupila dům ve středu města a opravdu jsem nechtěla, aby se ty čmáranice objevily i na zdech mého nového domu.

44100095 - spray cans of paint for graffiti on the wall

Sedla jsem proto k počítači a na internetu objevila firmu A SERVIS LIPKA, odstraňování plísně, graffiti, čištění fasád Praha, která nabízí nejen odstranění graffiti, ale také antigraffitovou ochranu proti sprejerům. Antigraffitový nátěr je účinnou ochranou proti vandalismu. Vytvoří na fasádě ochranný film, který zabrání hloubkovému usazení spreje do omítky. Z takto ošetřené fasády se graffiti snáze odstraňuje. AGO navíc fasádu zafixuje, při odstraňování graffiti se tedy nezmění její barva ani struktura. Sama jsem to vyzkoušela a nemůžu si to vynachválit.

Jednoho dne se skutečně na zdi objevila ošklivá čmáranice, ale lidé z A SERVISU mě jí potom zbavili během mrknutí oka, protože to nevyžadovalo vůbec žádnou práci. Když autoři této čmáranice viděli, že jejich dílo na mé fasádě dlouho nevydrží, už se na zdi nikdy nic neobjevilo. Jsem proto velice spokojená a všem služby této firmy doporučuji, protože je to investice, která se určitě vyplatí. Obzvlášť, pokud chceme žít někde, kde se máme cítit jako doma a ne jako někde ve vandalském skladišti, kde by se člověk bál ke zdi i jen přiblížit, natož se o ni třeba opřít.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno