Naše pleť o nás poví hodně. Prozradí na nás věk, upozorní na zdravotní problémy, ale vypovídá i o tom, jak o ni pečujeme. Pečujete o svoji pleť správně?

Pečovat o pleť by se měly naučit dívky už v mladém věku. Zvyknou si na správnou rutinu, současně se již v mladém věku rozhoduje o tom, jak bude naše pleť stárnout. Pozor ale, nepleťte si správnou péči s přehnanou. Konvenční kosmetika pro péči o pleť obsahuje velké množství chemických látek a mnohdy je pro pleť kontraproduktivní. Ideální je volit kosmetiku přírodní. Takovou nabízí e-shop Biooo.cz.

Co obnáší každodenní rutina?

Péče o pleť má několik fází. Pleť musí být především čistá. Čisticí fázi nelze vynechávat, ať již používáme make-up, či nikoliv. Čištění je navíc nutné jak večer, tak ráno. I ráno potřebuje pleť zbavit mazu a zbytků noční kosmetiky. Na čištění se doporučují pleťové vody a mléka, micelární vody, vhodné jsou i speciální gely a mýdla na pleť. Pouhá voda nestačí a pleť dokonce nadměrně vysušuje. I když ranní opláchnutí pleti studenou či ledovou vodou sluší. Jestliže chceme pleť vyčistit hloubkově, hodí se pro tento účel čisticí pleťové masky.

Pleťové krémy i olejíčky na pleť

Na vyčištěnou pleť pak nanášíme pěstící kosmetiku. Ideální je používat sady, ve kterých nechybí sérum, denní pleťový krém, noční krém a krém pro oční okolí. Někdy však oceníme i jiné krémy, které nám třeba lépe vyhovují pod make-up, či preferujeme rovnou krémy tónovací. Skvělou alternativou krémů jsou pleťové oleje. Nemusíte se bát, pleť po nich nezůstává mastnou. Navíc nevstřebaný olej se po chvilce z obličeje setře tamponem. Krémy i oleje na pleť si vždy vybírejte podle typu pleti, konkrétních problémů s pletí, jež řešíte, a samozřejmě rovněž podle věku i kondice pleti.

Intenzivní a speciální péče o pleť

Koncentrované pěstící látky najdeme v pleťových sérech. Mohou být pro pleť i pro oční okolí. Pleťová séra mají schopnost intenzivně působit na pleť a rychle vylepšit současný stav. Jsou skvělým bojovníkem proti vráskám, únavě pleti, umí proniknout do hloubky a řešit i různé nedokonalosti pleti.

K intenzivní péči se řadí i pleťové masky. Ty umí čistit, hydratovat, omlazovat i léčit pleť. Nepoužívají se tak často jako séra, rozhodně bychom je však neměly podceňovat. Z koupele s maskou na obličeji vyjdete jako znovuzrozené a především omlazené.

Nezapomeňte věnovat speciální péči i rtům. Používejte balzámy i peelingy na rty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno