Podíváme-li se na tržby lékárenských řetězců, lze bez nadsázky říct, že Češi jsou národem prášků. Jsme zkrátka zvyklí vzít si pilulku a počkat si na příjemnou úlevu. A pak znovu, a znovu, a znovu… Pokud byste se však právě vy chtěli vydat jinou cestou a řešit své obtíže komplexně, představuje TCM jednu z dostupných a spolehlivých variant.

 

Cesta zdraví, která pracuje s individualitou každého z nás

Klasický přístup v čele s odběry krve a experimenty s nejrůznějšími pilulkami však nečekejte. Tradiční čínská medicína se na organismus dívá komplexně. Pracuje s vnitřní energií, dotykovou terapií, bylinnou léčbou, ale i dietetickými a pohybovými opatřeními.

Tady se pacient stává plnohodnotně zodpovědným za své zdraví, neocitá se pouze ve vleku odborníka bez možnosti cokoliv ovlivnit. TCM vás naučí přistupovat ke svému tělu zodpovědně a s náležitou péčí a zkušený terapeut s vámi každý krok konzultuje s ohledem na vaše finanční nebo časové možnosti. Dobře ví, že nemá cenu nutit akupunkturu někomu, kdo se bojí jehel nebo zvát na každodenní masáž maminku s malými dětmi bez hlídání.

 

Ke všude se TCM uplatní?

Odborník tady nepřikazuje, ale konzultuje a každý krok vám předem pečlivě vysvětlí. Poradí vám také, kdy se na umění čínských léčitelů spolehnout, a kdy se naopak pokorně vrátit ke znalostem tradiční medicíny. Harmonizace organismu je totiž během na dlouhou trať, takže není příliš vhodná v některých akutních případech – například při onemocnění rakovinou. Jako podpůrná léčba však dokáže posloužit na jedničku.

Naopak dlouhodobé obtíže v čele s ekzémy, pohybovým diskomfortem, trávicími potížemi nebo problémy s otěhotněním či psychického rázu jsou pro TCM jako stvořené. A právě na poslední body se specializuje i paní Bc. Eva Gembalová, jejíž ordinaci najdete v Praze 2. Udělejte ten správný krok na cestě ke svému zdraví a objednejte se na úvodní konzultaci ještě dnes!

1 komentář

  1. Tradiční čínská medicína bohužel také využívá 200 druhů živočichů, včetně ohrožených tygrů slonů nosorožců žraloků mořských koníků medvědů luskounů a dalších, užívání je dlouhodobé a tím se zvyšuje spotřeba????

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno