Pro neposedy Snad každé dítko si rádo „zablbne“ na prolézačkách. Malé ratolesti totiž přímo milují lezení, plazení, šplhání a vůbec dovádění všeho druhu. Pravda, jedná se o trochu adrenalinovou zábavu, ale pokud nepodceníte bezpečnost, není se čeho bát. Průběžně proto kontrolujte, jestli jsou dobře ukotvené a nehrozí jejich vyvrácení.Vybírejte kousky, které splňují všechny atesty na bezpečnost, jsou pevné, stabilní, odolají nepříznivému počasí i nešetrnému dětskému řádění.

 

Pro kreativce

Nedílnou součástí prakticky každé zahrady dnes tvoří pískoviště. Plno legrace si tady užijí jak batolata, tak i větší děti. Kromě stavění báboviček se tady dá totiž dělat celá řada dalších věcí, třeba kopat díry, zahrabávat věci nebo budovat hrady, silnice či celá města – fantazii se prostě meze nekladou a té dětské už vůbec ne. Zabavit se tady dovedou i na dlouhé hodiny. Všechno, co jim k tomu stačí, je lopatka, kyblík, formičky, představivost a neuvěřitelný zápal do „práce“.Nejen, že si tady skvěle vyhrají, ale zároveň potrénují i jemnou motoriku.K těm nejoblíbenějším patří plastová pískoviště, která seženete v rozmanitých barvách, tvarech i velikostech. Protože mají pevné dno, mohou se v mžiku proměnit třeba na malý bazének.

 

Pro malé dospěláky

Malé děti strašně rády asistují dospělým při nejrůznějších činnostech. Hned chtějí pomáhat s kutěním v tatínkově dílně, hned se hrnou do maminčiny kuchyně, kde se ochomýtají nebezpečně blízko rozpálených kamen. Jejich neposednost v kombinaci s neobratností a nešikovností může mnohdy způsobit úraz. Pořiďte jim proto jejich vlastní a hlavně bezpečné království. Současné dětské kuchyňky si v ničem nezadají s těmi opravdovými, vybaveny jsou nádobím i moderními spotřebiči, mnohdy dokonce vydávají realistické zvuky vaření. Váš potomek si tak bude připadat jako opravdový šéfkuchař a vy přitom budete mít jistotu, že je v bezpečí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno