Střecha jako největší slabina Ať už se jedná o starší domy a chaty s plochou střechou, bytové domy i novější paneláky, drtivá většina těchto staveb vykazuje v zateplení střechy velmi slabé místo. A to i v případech, že byla střecha již dříve izolována. Po mnoha letech slehla vlivem své vlastní váhy, ztratila své izolační vlastnosti a působení vlhkosti ji zničilo úplně. Nejlepší volbou jako bojovat s přehříváním interiéru od střechy je kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra.

U plochých střech je nejčastěji dvouplášťová konstrukce. Nejefektivnější zateplení této konstrukce je pomocí foukané magmarelaxové izolace. Kvalitní izolační materiály společně s moderní technologií aplikace dosáhnou dokonalých výsledků. Izolace výborně tepelně izoluje, zejména ta, která je vyrobena z přírodního čediče a dobře vzdoruje ohni. Navíc zabraňuje srážení vlhkosti v topné sezóně, výskytu hnízd bodavého hmyzu, hlodavcům a plísním. Nejkvalitnější druhy magmarelaxové tepelné izolace mohou zaručit vynikající vlastnosti na dlouhých 15 let.

Foukaná izolace MAGMARELAX na všechny druhy střech Foukaný systém MAGMARELAX je vhodný na zateplení všech konstrukčních řešení střech. Dokonce i v případě složitých nepřístupných střech není třeba zasahovat do konstrukce a přesto je zajištěna dostatečná vrstvu izolace i v nepřístupných místech. Mezi složité konstrukce patří vazníkové střechy. Zde není možné účinně rozprostřít vrstvu například z rohoží kvůli špatnému přístupu a složitosti dřevěných prvků. Systém MAGMARELAX si ale dokáže poradit i zde.

Mezi zajímavé typy domů patří i okál. Odborníci ze společnosti IP Izolace Polná našli způsob, jak strop Okálu tepelně izolovat a přitom zajistit přirozenou ventilaci.  Nové řešení Stropního systému MAGMARELAX® zateplí podlahu půdy bez tepelných mostů a zároveň zachová dobré proudění vzduchu. Aby systém bezvadně fungoval, bylo nutno dokonale vyřešit mnohé technické detaily. Byly vyvinuty zcela nové typy odvětrávacích mřížek, lišt a speciálních průduchů. Tím se zamezilo srážení vlhkosti, tvorbě plísní a vzniku hniloby.

 

Detailní informace najdete na www.mojeizolace.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno