Hledejte efektivní řešení

Jestliže chcete v interiéru zajistit lepší klima, máte hned několik možností. Musíte ale myslet na to, že mezi jednotlivými možnostmi jsou velké rozdíly a ne všechna řešení jsou vhodná pro všechny typy domácností. První myšlenkou většiny majitelů domů je klimatizace. Ta dokáže vzduch v interiéru pochopitelně ochladit, jenže má i své nevýhody.

Investice do kvalitní klimatizace znamená několik desítek tisíc korun. Musíte počítat i s provozními náklady, náklady na údržbu a dalšími výdaji. Cena za příjemné klima v domácnostech je vysoká. Navíc ne každému vyhovuje vzduch z klimatizací. Jestliže chcete pro svůj dům efektivní řešení, nejprve byste měli odhalit jeho slabinu.

 

Většina staveb má společnou slabinu

Až 90% rodinných domů má totožnou slabinu, díky které se interiér přehřívá. A dveře ani okna tou slabinou nejsou. Slabinou je střecha a půda. Vlivem ostrých slunečních paprsků se střešní krytiny rozpalují do obrovských teplot. To platí pro střechy betonové, plechové i ploché. Teplo ze střechy sálá všemi směry, tedy i dále do půdních prostor. A pokud není zateplená podlaha na půdě, teplo sálá i do obytných místností. Jestliže chcete v létě mít v interiéru příjemné klima, přemýšlejte o zateplení podlahy na půdě.

 

Stačí 3 hodiny a je po problému

Jak provádět zateplení podlah na půdě? Možností je více. Některé systémy jsou složité a při práci které se bude po vašem domě pohybovat celá parta montážních dělníků, vše bude trvat několik dní a všude bude nepořádek od izolačního materiálu. Se správnou technologií můžete mít stropy zateplené už za 3 hodiny, bez hluku a nepořádku a po domě se vám bude pohybovat jen jediný člověk, který ani nijak nenaruší chod domácnosti. Přesně takové výhody získáte, pokud se rozhodnete pro zateplení foukanou minerální izolací Magmarelax.

Detailní informace o tomto systému najdete na www.mojeizolace.cz.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno