1. Vana nebo sprcha?

Ačkoli by byla nejlepší volbou obě zařízení, mít v koupelně vanu i sprchový kout v malé místnosti prostě nejde. Pokud máte raději rychlé koupání a nepotrpíte si na dlouhé koupele, sprchový box nebo například sprchová zástěna Ravak pro vás bude ideální. Pokud je však pro vás vana něco, bez čeho se zkrátka neobejdete, smiřte se s tím, že vám vana zabere pěkný kus místa v malé koupelně. Kompromisem mezi sprchovým koutem a vanou může být i vanová zástěna Ravak, která v sobě kombinuje výhody vany i sprchového koutu.

 

2. Koupelnové skříňky

V malé koupelně se musí využít veškerý prostor na maximum. Abyste tedy využili co nejvíce prostoru, ale nezúžili přitom průchozí část koupelny, pořiďte si koupelnové skříňky, které jsou vysoké až ke stropu. Využít můžete i police, umístěné ve vrchních částech koupelny. Ušetříte tak místo ve spodní části koupelny, kde se budete moci dobře pohybovat.

3. Velké zrcadlo

Hrajte si se světlem a nad umyvadlo umístěte to největší zrcadlo, co jde. Velké zrcadlo opticky zvětší prostor malé koupelny a dodá jí více světla. Můžete zvolit zrcadlové skříňky, zrcadlo do koupelny s osvětlením nebo klasická zrcadla do koupelny.

4. Individuální řešení

Marně hledáte vanu, nábytek do koupelny, koupelnové skříňky nebo zrcadlo takových rozměrů, které by se vám hodily? Pak se neváhejte obrátit na výrobce, kteří vám dodají vše, co potřebujete přímo na míru. Tyto výrobky jsou sice o něco dražší, než klasické produktové řady z obchodních řetězců, výsledkem však bude krásná koupelna, ve které budete mít vše potřebné, a budete se v ní cítit skvěle.

 

5. Světlé barvy

Aby se opticky zvětšil prostor koupelny, nemusíte k tomu využít pouze zrcadlo. Při výběru barev vaší koupelny se zaměřte na světlé odstíny. Dle nich volte barvu zdí, obkladačky do koupelny, koupelnový nábytek i zařízení. Světlé barvy v nás vyvolávají svobodu a čistotu, díky nim tak bude vaše koupelna působit opticky jako větší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno