Mandala je slovo, které pochází ze sanskrtu, je z východu a vnímáme jej jako kruh či střed. Mandaly nalezneme v podstatě ve všech kulturách na Zemi, ale co se lidské historie týká, nejintenzivněji se začlenily v tibetských tradicích. Tyto kruhové symboly představují jednak obraz světa, ale rovněž i lidské nitro a ideál lidské existence stejně tak, jako cestu k dosažení životní harmonie. Například mandala na sklo představuje ideální jednotu s pevným středem díky její geometrické podstatě dokonale pravidelného tvaru. Zároveň představuje věčnost a nekonečno. Kruhový princip je všude kolem nás, ať už ve tvarech, pohybu nebo v čase.

Když hodíme kámen do vody, vytvoří pravidelné kruhy, stejně tak podíváme-li se na pařez, jeho letokruhy tvoří rovněž mandaly, a tak dále. Mandaly jsou všude kolem nás.

K čemu mandaly slouží?

Mandaly jsou kvalitním nástrojem k sebepoznání. Především jsou vhodné k tomu, aby uklidnily vaši mysl. Slouží k dosažení absolutního klidu a harmonie. Pokud se na Mandalu zaměříme se vší pozorností, zjistíme, že se pomalu transformujeme, ať už psychicky či emocionálně nebo tělesně do vnitřního klidu.

Mandalu vybíráte vždy na základě vaší intuice, tedy od srdce. Tu správnou mandalu pro vás poznáte tak, že jednoduše přitáhne vaši pozornost, líbí se vám, zaujmou vás její barvy a nedokážete od ní odtrhnout zrak. Tak poznáte, že vás její energie zcela pohltila.

spituk-monastery-343034_640

Nákup mandaly z pohodlí vašeho domova

Chcete-li si i vy chcete pořídit vlastní mandalu, obraťte se na internetový e-shop knihydobra.cz, kde naleznete celou řadu překrásných ručně malovaných mandal na hedvábí MUDr. Ivety Skálové-Špatenkové. Tyto kresby vznikají v inspirovaném stavu, jako obrazy základních nevědomých dějů v člověku. Vybírat můžete i z mandal na sklo, nebo v podobě samolepek a magnetů.

Pokud byste si chtěli vybarvovat mandaly sami, pak si stačí vybrat ze široké nabídky omalovánek, kterou naleznete v této kategorii na již zmiňovaných internetových stránkách knihydobra.cz které působí na našem trhu již od roku 2007. Nezapomínejte, že mandaly vám napomáhají uvědomit si a poznat části nevědomé psychiky, které vás hluboce ovlivňují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno