Moderní roubenku od té historické na první pohled nepoznáte

Čistokrevnou roubenku dnes kvůli její vysoké energetické náročnosti prakticky postavit nelze. Martin Roubal proto vytváří stavby poloroubené se zděnou a roubenou částí. Na stavbu používá  vyschlé dřevo, které vydrží až 300 let.

Všechny stavby mají podezdívku, stavební kapsy proti sesedání dřeva a moderní izolace. Na střechu jsou použity betonové krytiny či plastové a dřevěné šindele. Dobový vzhled roubenky pak dotvoří kartáčování dřeva a jeho napuštění speciálním olejovým nátěrem.

IMG_5807 (1)

Každá stavba by měla mít svůj rukopis

 Martin Roubal navrhuje všechny roubenky sám od podlahy až po strop. Inspiraci hledá v knihách i přímo v terénu.

Do interiérů používá zrenovovaný historický nábytek (třeba od kamarádů nebo z bouraných domů) nebo na míru vyrobené repliky. Roubenky Martina Roubala mají zkrátka svůj specifický rukopis.

20165507

Luxusní ubytování v Krkonoších v historických kulisách

Krkonoše jsou svými nádhernými roubenkami vyhlášené a svůj podíl na tom má i Martin Roubal.  Zatím tu stojí čtyři jeho nádherné roubenky určené k pronajmutí a další vznikají. Dobově zařízené apartmány uprostřed horské přírody doplňují nejnovější moderní technologie, například vířivka, sauna nebo vyhřívaný bazén.

Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.chalupyroubal.cz, kde si můžete všechny stavby prohlédnout nebo si rovnou rezervovat termín pobytu. Neváhejte, kapacity ubytování se rychle plní a bylo by škoda připravit se o tak jedinečný zážitek, jakým pobyt v nádherné historické roubence jistě je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno