Zabraňte teplu, aby se dostalo dovnitř

Teplé sluneční paprsky bohužel ohřívají také konstrukce rodinných domů. Teplo následně sálá přímo do interiérů a obytných místností. Výsledkem je, že i v interiéru je velké horko, teplý a řídký vzduch. Jak udržet v interiéru příjemné klima? Možná vás napadne pořízení klimatizace? Je to dobré řešení?

Klimatizační jednotky do interiérů rodinných domů jsou stále žádanější. Jsou schopné ochladit obytné prostory až o několik stupňů Celsia a zajistit příjemnější klima. Vždy je nelepší, pokud se zaměříte na příčinu problému, ne na jeho následek. Klimatizační jednotky řeší právě až následky, nikoliv příčiny.

 

Správné zateplení řeší příčiny

Vždy je lepší zamezit interiéru v přehřívání, než jen ochlazovat přehřátý vnitřní prostor. Konkrétně tedy zamezit sálavému teplu z obálky domu, aby se dostávalo dovnitř. A kde je na domě největší slabina? Na střechách! Střechy všech staveb se rozpalují do vysokých teplot, akumulují velké množství tepla, které následně sálá do místností. Nejlépe přehřívání interiéru zabráníte, pokud necháte provést zateplení stropů.

 

Žádné desky, ale foukaná izolace

Nejvhodnějším materiálem pro zateplení stropů a půd je foukaná minerální izolace. Proč je lepší než deskové materiály? Protože na ploše půd vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer a tepelných mostů, kterými by jinak unikalo teplo. Funguje skvěle i na složitě členitých střechách. Mezi nejvyvinutější druhy na českém trhu patří foukaná minerální izolace Magmarelax.

 

Více informací najdete na www.magmarelax.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno