Když se zaměříme na metro Praha, zjistíme, že se jedná o jeden z nejdůležitějších dopravních symbolů celého města. Každý den se zde střetává na 1,6 milionů cestujících, kteří mají své cíle. Přeprava je pohodlná, rychlá a navíc bez jakýchkoliv dopravních komplikací a zácpy, jak je zvykem v tradiční silniční infrastruktuře. Před nedávnem byla otevřena zcela nová stanice metra, kde se architekti zaměřili i na ty nejmenší detaily navyšujíce celkový komfort cestujících. Nová stanice metra byla otevřena teprve na Velikonoční pondělí. Jedná se o novou stanici metra na lince A. V provozu je tak od 6.4 roku 2015.

 

Původně se jednalo o Červený vrch

Původně se tato nově otevřená stanice metra měla jmenovat Červený vrch, ovšem 12. června roku 2012, kdy bylo radou hlavního města odsouhlasena změna názvu na aktuální Bořislavku. Název byl doporučen a navržen hlavním dopravním podnikem města pražského.

Projekt této stanice vznikl pod taktovkou zkušené kanceláře Metroprojekt, jehož autorem se stal architekt Miroslav Mroczek. Stanice se nachází pod ulicí Evropskou, přesněji v prostoru mezi křižovatkami ulic Evropská-Arabská a Evropská-Horoměřická.

 

Stanice metra Bořislavka

Bořislavka je otevřenou stanicí metra vystavěná dle nejnovějších celosvětových trendů. Na první pohled je velice jednoduchá, teprve až po bližším prozkoumání zjistíme, že jde o vkusný projekt. Charakteristickou barvou této stanice se stala červená společně s červenohnědou a opálově zelenou barvou trasy A.

Cestující tak díky tomuto rozumnému kroku architektů ihned poznají, kde se ve skutečnosti nacházejí. I přes to, že zde byl obrovský boj s názvem stanice, rozhodlo se pro Bořislavku, jelikož zde má v letech 2017 vyrůst obrovské nákupní centrum. Další zajímavé novinky naleznete na portálu http://metropraha.eu/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno