Srdcem našeho domova je bezpochyby kuchyně. Zvláště pro ty, kteří denně vaří, je místem, kde tráví během dne nejvíce času. Není divu, že nám záleží na tom, abychom se v kuchyni dobře cítili a aby se nám v ní dobře vařilo. Často se stává, že i návštěva se „zasekne“ v kuchyni, protože chce být s hostitelem či hostitelkou třeba při přípravě pohoštění a mezitím se tam uvelebí natolik, že už se ani nechce přemístit jinam.

Při navrhování nové kuchyně bychom měli zohlednit, jak často vaříme, kolik členů domácnosti se v kuchyni stravuje a jaké máme nároky na úložný prostor pro suroviny, ze kterých vaříme, případně také na kuchyňské spotřebiče. Pokud si nevíme rady, můžeme k návrhu kuchyně využít služeb kuchyňského studia či bytového designéra, který nám naši novou kuchyni navrhne ve 3D modelu, čímž můžeme získat lepší představu o tom, jak bude ve výsledku vypadat. Můžeme si také nechat vyrobit kuchyňskou linku přímo na míru, což je finančně i časově náročnější, nebo můžeme sáhnout po jednodušším, ale o nic méně elegantnějším řešení v podobě sektorové kuchyně.

Moderní kuchyně Emilia s vysokým leskem

Už dávno je pryč doba, kdy jsme si pod pojmem sektorová kuchyně představili malou, na první pohled levnou kuchyňskou linku bez špetky nápadu. Dnes si můžeme vybrat z mnoha praktických a do detailu promyšlených řešení sektorových kuchyní. A jaká je hlavní výhoda sektorové kuchyně? Hlavní výhodou je bezesporu její variabilita. Sektorovou kuchyni sestavíme z typizovaných skříněk a jednotlivých modulů, které lze mezi sebou skvěle kombinovat.

Přizpůsobte si výšku kuchyňské linky vaší výšce pro komfortní vaření. Vyberte si dvířka podle stylu a barev, které se vám líbí a přizpůsobte tak kuchyni vašemu vkusu. Romantické duše si mohou vybrat venkovský, rustikální či oblíbený „provence“ styl vonící levandulí. Nejen u mladší generace jsou stále oblíbenější moderní kuchyňské sektorové kuchyně skandinávského stylu, doplněné o jednoduché přírodní dekorace. Milovníci retro a vintage stylu si také mohou přijít na své výběrem retro dezénu kuchyňských dvířek, a jestliže svou kuchyni rovněž vybaví doplňky a spotřebiči v retro stylu, celkový design tak vyladí k úplné dokonalosti.

Sektorové kuchyně můžeme pořídit jako celek v podobě kuchyňské sestavy, což bývá zpravidla cenově výhodnější, nebo si můžeme jednotlivé části postupně dokoupit. Při výběru nové kuchyně musíme rovněž zohlednit, kolik prostoru na ni máme k dispozici a rozmístit ji tak, aby byla funkční. Funkčnost je společně s designem bezpochyby nejdůležitějším parametrem. Do menších kuchyní se hodí kuchyňská sestava rovného tvaru. Do větších prostor se bude skvěle hodit sektorová kuchyně ve tvaru L či U.

Kuchyně Idea

Nejdůležitější je, aby se nám v nové kuchyni dobře vařilo, a aby se do ní pohodlně vešly všechny potraviny a spotřebiče, které k vaření potřebujeme a my je tak měli vždy po ruce. Vybavme vnitřní prostor kuchyně promyšleným úložným prostorem, tak abychom měli vždy vše prakticky uloženo. I sektorové kuchyně si můžeme přizpůsobit vlastnímu vkusu. Kombinujme jednotlivé moduly a vytvořme si tak vysněnou kuchyni podle našich představ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno