Zima se pomalu nenávratně loučí a cyklistická sezona se blíží. Jaro se tak opět hlásí se vší parádou. Po zimních a blátivých dnech se začne objevovat více sluníčko, se kterým se probudí k životu i příroda. Cyklisté nezahálí s přípravou. Ti rekreační se zas těší na pohyb na čerstvém vzduchu. Sestavili jsme pro Vás pár rad, co nepodceňovat při první jarní projížďce na kolech.

 Cykloturistika

  1. Helma – Standard, který snad musí dodržovat již všichni vyznavači ježdění na kole. Děti by jí měly dle zákona mít automaticky a důrazně ji doporučujeme i dospělým.
  2. Dobré vybavení – Na silnice a cyklostezky byste asi neměli vyjet na babiččině skládačce. Dobré kolo je základem pohodlné jízdy. Pro opravdové fanoušky je samozřejmostí i kvalitní cyklistický dres a rukavice.
  3. Pumpička – Můžete mít sebevíc skvělé kolo, ale pokud píchnete, tak Vás nic jiného než pumpička a náhradní duše na kolo nezachrání. Proto mějte ve svém vybavení na kole i duši s pumpičkou.
  4. Dodržujte pitný režim – Na pitný režim po zimě je třeba dbát dvakrát tolik co předtím. Vyhnout byste se měli slazeným limonádám a alkoholu. Podle náročnosti trati by měl sportovec vypít minimálně 3 litry vody.
  5. Zvolte vhodnou trasu – Nepřeceňujte své síly a naplánujte si takovou trasu, která bude ve Vašich silách. Berte ohled i na děti. V jarních měsících je velmi oblíbená například trasa z Prahy do Karlštejna a zpět vlakem.
  6. Buďte připraveni na úrazy – Základní zdravotní vybavení na odřeniny a další zranění by mělo být ve Vaší výbavě stejně, jako je lékárnička povinna ve Vašem vozidle. Dbejte i na zdravotní přípravu před výjezdem. Podporujte cirkulaci lymfy a krve ve Vašem těle, například volně prodejným lékem Wobenzym. Vhodné jsou i procedury otužování nebo návštěva sauny.
  7. Nepřemáhejte se – Nevyjíždějte na kole, pokud jste unavení, případně zvolte jednoduchou trasu, kterou zvládnete. Pokud přeceníte svoje síly, riskujete tím i svoje zdraví a případnou zlomeninu nebo odřeniny.
  8. Sledujte počasí – Rodinný výlet na Karlštejn může pokazit i náhlá změna počasí či případný déšť. Den před výletem sledujte předpovědi meteorologů a zvolte to správné oblečení dle počasí. Pokud má například pršet, budou Vám cyklistické brýle k ničemu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno