Jarní bouřky, letní vedra i podzimní plískanice dokážou překazit příjemnou zábavu. Déšť často přijde bez jakéhokoliv varování, a stejně rychle jako přišel, tak i odejde. Pro nás to však znamená vše rychle uklidit, ukrýt, odnést a pak zase vše nanosit zpět. Zvlášť třeba když grilujete nebo jen tak sedíte na zahradě u šálku kávy. Kryté posezení vás ochrání před rozmary počasí a to jak deštěm, tak i silným sluncem. Už se tak nemusíte bát rozmarů počasí nebo si v tropických teplotách odpírat milovaný grilovaný steak se salátem, pergola vám zajistí dokonale příjemný stín.

Materiál, který se používá pro pergoly úplně nejčastěji, je samozřejmě dřevo. Je na pohled hezké, na dotek pak příjemné, do zahrady se nejlépe hodí a při správné povrchové úpravě vydrží i hodně dlouho. Kromě impregnace může lak a další úpravy změnit odstín dřeva, nechat vyniknout jeho celkovou strukturu nebo naopak ji plně schovat, dá se sladit s ostatním vybavením zahrady a domu, možností je mnoho. Pergola může stát samostatně uprostřed zahrady či být u zdi domu, záleží na vaší volbě a samozřejmě i propozicích vašeho prostoru. Při výběru je potřeba myslet na to, jaký hlavní účel bude sezení u vás plnit. Místo pro lid a relaxaci, kde si přečtete knihu u šálku kávy zajistí romantický altán, kde zároveň budete mít i své soukromí. Je vaše zahrada stále plná lidí, milujete večírky a posezení s přáteli a také sousedy? Pak zvolte spíše větší pergolu se střechou, pod kterou nemusíte svou zábavu přerušit ani v silném dešti.

Nebojte se, že pergolu nemáte kam umístit, vždy se kousek místa přece najde. Střecha garáže, nevyužitý kousek zahrady či plácek před domem, nic není problém. Pro pergolu nepotřebujete úplně rovný velký plac uprostřed zahrady, umístit se dá kamkoli a pakliže vám nikam nepasují standardní rozměry, nechte si pergolu vyrobit na míru podle svých potřeb. Inspiraci i nápady najdete na webu www.vladeko.cz a můžete si rovnou i nechat poradit s pergolou na zakázku. Venkovní sezení nabízí obrovské možností pro využití zahrady a pobytu venku, které si užijete o to víc, když nebudete muset utíkat před deštěm a odcházet uprostřed grilovánídomů. Můžete si v klidu užívat pohodu a na dešťové kapky koukat pod vlastní střechou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno