Prostěradlo přichází do přímého styku s kůží stejně často jako ložní povlečení. Mělo by být proto příjemné na dotek i snadno udržovatelné. Velkou roli hraje také kvalita, která má velký vliv na míru opotřebení a tím i dlouhodobou užitnost prostěradla.

 

Bavlněná prostěradla – klasika české ložnice

Oblíbená bílá bavlněná prostěradla ze svatební výbavy patří k evergreenům domácího vybavení. Jsou příjemná a díky odolnosti proti vysokým teplotám jsou vhodná i na vyvářku, která zbaví jejich strukturu všech potenciálně škodlivých zárodků a mikroorganismů. Dnes je tato klasika k sehnání v mnoha barvách, neustále se však potýká s problémy v podobě zvýšené mačkavosti a nutného žehlení. Zamilují si ji však lidé citliví na syntetické materiály. Mezi nejčastěji nabízené rozměry patří jednolůžko 90×200 či dvoulůžko 180×200. A k sehnání je i moderní provedení se všitou gumovou v obvodu, která prostěradlo lépe přichytí k matraci.

 

Jersey prostěradla – bavlna v novém kabátě

Inovativní přístup k bavlně přinášejí jersey prostěradla. Vyrábějí se ze 100% přírodní bavlny, jsou však mnohem příjemnější na dotek. Hřejí o něco více než klasická bavlna a také lépe odvádějí od těla vlhkost. Nežehlí se a jsou k dostání i v napínacím provedení.

 

Froté prostěradla – společníci pro chladné dny

I tkanina froté se vyrábí ze 100% bavlny. Díky smyčkové technice zpracování patří mezi tzv. trojrozměrné textilie. Froté je proto velmi hřejivé a příjemně nadýchané. Ani froté není třeba žehlit nebo jinak složitě opečovávat.

Mikroplyšové prostěradlo – zázrak pro alergiky

Zatímco materiály s bavlněných základem astmatikům a alergikům příliš velkou radost neudělají, u 100% polyesteru, ze kterého se vyrábí mikroplyš, je situace docela jiná. V jeho jemné struktuře se žádné mikroorganismy neudrží. Navíc jde o na dotek velmi příjemný a hřejivý materiál. Mikroplyšová prostěradla jsou navíc rychleschnoucí a obejdou se bez žehličky.

Nepropustné prostěradlo pro děti i seniory

U malých dětí a starších lidí bývají noční nehody na denním pořádku. Nepropustná prostěradla proto v sobě kombinují matracový chránič a napínací prostěradlo, což z nich činí snadno použitelnou a praktickou hygienickou pomůcku. Nepropustná prostěradla ochrání matraci před znečištěním, ale zároveň jí dovolují dýchat. Lze je používat dlouhodobě, nevadí jim ani vložení do sušičky na prádlo a dostupné jsou v mnoha různých rozměrech.

Už víte, jaké prostěradlo by udělalo dobrou službu právě vaší ložnici? Pokud ano, doporučujeme vsadit na ty ryze česká v prvotřídní kvalitě, jaká najdete například v e-shopu Deky.eu. Z široké nabídky barev, rozměrů a materiálů si tady vybere určitě každý.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno