Časté natáčení a rovnání nemusí vaše vlasy natolik zatěžovat, když tento styling probíhá podle určitých pravidel.

STOP nešetrnému kulmování!

Pokud chcete vlasy natáčet a toužíte po co nejstálejších vlnách, vynechte použití kondicionéru. Ten vlasy zjemňuje, a tak by vaše vlny nepůsobily živě, ale spíše zplihle. Vsaďte naopak na různé kvalitní přípravky na ochranu proti horkému vzduchu. Pamatujte také na to, že by vaše vlasy měly být před natáčením suché. Až je začnete kulmovat, podržte pramen vlasů v kulmě jen několik málo sekund, aby se nepřesušil. Nikdy pak nefixujte lakem natočené vlasy ještě ve chvíli, kdy jsou teplé. Promněte je jen tak mezi prsty, aby získaly přirozenější tvar, a počkejte, až zcela vychladnou. Na samotný závěr dotvořte účes pomocí kvalitního laku na vlasy.

 Výstřižek

Rovnejte kudrnaté vlasy s rozumem

Také narovnávání kudrnatých vlasů se dá zvládnout vcelku šetrně. Před použitím žehličky je opět nutné vetřít do vlasů některý z přípravků chránící před vysokou teplotou. Počkejte, až budou vaše vlasy po umytí důkladně suché, a až pak začněte s jejich narovnáváním. Žehličkou přejíždějte spíše po tenkých pramenech a ty, ke kterým se dostanete později, nechte sepnuté skřipcem. Nebudete tak jednotlivé prameny omylem dokola přehřívat a vysoušet. Alespoň pět minut po dokončení rovnání vlasů je nechte vrátit se do původní teploty. Budou vám za to vděčné a až je pak zafixujete do požadovaného tvaru, budou vypadat přirozeně a zdravě.

Styling pomocí kulmy i žehličky je skvělým pomocníkem pro významné události, ale také pro všechny zdánlivě obyčejné dny, ve kterých se chcete cítit zkrátka neodolatelně. A tak myslete na krásu, ale zároveň i na zdraví vašich vlasů – zajisté se vám pak svým svěžím vzhledem rády odmění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno