Nová životní etapa

Bez školních potřeb se neobejde žádné školou povinné dítě. Nastupuje-li vaše dítko do školy poprvé, nastává v jeho životě mnoho změn. Ty nezahrnují jen změnu pokojíčku, ve kterém nesmí chybět pořádný psací stůl a kvalitní židle. Seznam toho, bez čeho se prvňáček ve škole neobejde, se různí. Proto je nejlepší řešit to s konkrétní školou. To podstatné však zůstává stejné.

a

Výběr školního batohu

VýstřižekZákladem je školní batoh, do nějž se vejde vše potřebné. Soustřeďte se hlavně na jeho funkčnost a kvalitu provedení. Důležitá jsou anatomicky tvarovaná záda – obsah tašky bývá totiž dost naditý a jeho tíhu musí unést ti nejmenší už od první třídy. Z funkčního hlediska ocenívaše dítko pevné dno, které zajistí dobrou stabilitu, a nastavitelné ramenní popruhy, které umožní pohodlné a dlouhodobé nošení. Výhodné jsou i boční kapsy, do kterých si může uložit box na svačinu či lahev na nápoje. Nadmíru praktické je také vnitřní rozdělení na jednotlivé oddíly, které přispívají k lepší orientaci, a pomohou dětem naučit se systému a pořádku. Jako rodič jistě také oceníte batohy vybavené reflexními proužky, které zvyšují viditelnost ve tmě či za soumraku.

K sehnání jsou batohy s nejrůznějšími motivy. Nechte vaše dítě, ať si samo vybere, co se mu líbí. Ačkoli se vám to může zdát jako banalita, jeho prostřednictvím si žáček vytváří vztah ke škole. Pak už zbývá jen dokoupit penál, dovybavit ho nezbytnými tužkami, pastelkami, ořezávátkem, pravítkem a gumou, dále pořídit pohodlné přezůvky a dítko může směle vykročit do školních dní a nových zážitků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno