Chcete se zbavit přebytečných kilogramů, udělat něco pro své zdraví a být nejen ve fyzické, ale i psychické pohodě? Naučte se milovat své tělo. Poradíme vám, jak najít motivaci ke cvičení, jakou aktivitu si vybrat a také jak se odměnit.

Proč milovat své tělo

Přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno vaše tělo zvládne? Nejenže vás denně nosí, ať už máte jakoukoliv váhu, ale dokáže i běhat, plavat a podávat vysoké fyzické výkony. Vaše tělo si zaslouží, abyste jej milovali a věnovali mu pozornost. Pohlížejte na něj s vděčností, že díky němu si můžete užít procházku s partnerem, hraní v parku s dětmi nebo třeba proběhnutí po louce. Naučte se milovat i své nedokonalosti, a pokud vám to nejde, zkuste to změnit a pracujte na svém vysněném těle.

Fyzické a psychické zdraví

Pokud nevíte, jak začít, připomeňte si své fyzické a psychické zdraví. Pro fyzické zdraví je důležitý pohyb, ať už se jedná o procházku, pravidelnou lekci spinningu nebo třeba cvičení ve fitness klubu. Své psychické zdraví podpoříte zklidněním mysli, vyrovnaností a hledáním harmonie mezi tělem, myslí a duší. Skvělým způsobem, jak této harmonie dosáhnout, jsou sálové lekce se zaměřením na cvičení jógy.

Hledejte motivaci

Najděte si motivaci, proč se znovu zamilovat do svého těla. Vzpomeňte si na bezstarostné dětství, kdy většina z nás neřešila, jak vypadá, ale jak se ve svém těle cítí. V té době jste si uměli říct, co chcete a co naopak ne. Připomeňte si to a zkuste se podle toho řídit i dnes. Vaší motivací by tak měl být hlavně vnitřní pocit, zda jste spokojení nebo ne. A pokud ne, najděte způsob, jak to změnit.

Jak vybrat aktivitu

Nemusíte na to být sami. Nebojte se udělat krok ze své komfortní, pro někoho spíš líné zóny a pořiďte si členství ve fitness klubu. Najděte si zde sportovní aktivity, které vás budou bavit. Nezapomínejte také na odměny, ať už se jedná o návštěvu wellness zóny nebo třeba koupě nového oblečení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno