S příchodem chladnějších večerů nás pomalu bude lákat zapálit si doma svíčku a uvelebit se do pohodlného křesla s knihou, kterou právě čteme. O víkendu, kdy budeme mít energii na večerní posezení s přáteli, oceníme pohodlné posezení v zimní zahradě, kam chladivý větřík nedofoukne. Ratanová křesla mohou být tím pravým ořechovým v obou případech. Rádi vám poradíme, jaké křeslo je vhodné umístit do obývacího pokoje a která sedací souprava se vám bude hodit více v zimní kuchyni.

Posezení v obývacím pokoji

Až budete mít chuť začít číst novou knihu, budete se těšit o mnoho více, pokud budete mít připravené pohodlné místo k sezení a odpočinku. Jeho základem je samozřejmě prostorné a měkké křeslo. Ratanová křesla v podobě ušáků jsou dostatečně velká, jejich opěradlo navíc sahá vysoko nad hlavu. Pokud není ušák vaším favoritem, přesto však toužíte po prostorném místě, může vás uspokojit papasan. V nabídce jej naleznete v průměru 100 – 110 cm. Barva podsedáku je na vás a na stylu, který vašemu obývacímu pokoji vládne.

Ke čtecímu koutku neodmyslitelně patří také odkladná plocha v podobě stolku, na který bude možné odložit šálek čaje, nebo ratanová police, na které bude možné schraňovat nové knihy připraveny k přečtení.

Ratanový nábytek do zimní zahrady

Pro návštěvu či partu přátel se ideálně hodí ratanová sedací souprava, která bude obsahovat více stejných židlí a samozřejmě také stůl. Jejich oblíbenost tkví v přírodním materiálu, odolnosti a lehkosti. Ratan je kvalitním materiálem s dlouhou životností, stačí jej nevystavovat vlhkosti a přímému slunci. Je ideální také pro nečekanou návštěvu. Stačí z něj setřít prach vlhkým hadříkem, pokud jsme jej delší dobu nepoužívali a usadit hosty.

Ke každému ratanovému křeslu neodmyslitelně patří podsedák či různé polštářky, které podpoří pocit útulnosti a pozvednou úroveň pohodlí. I v tomto případě lze volit odstín dle podoby interiéru a svého vkusu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno