Zimní měsíce jsou pro návštěvu Dubaje ideální. Teploty tu jen málokdy překračují 25°C a místní atmosféru oživuje i pestrý kolorit nejrůznějších festivalů a akcí, na které sem přijíždějí lidé z celého světa. Navíc zimní dovolená v teplých krajích u nás ještě tak úplně nezdomácněla, takže můžete značně ušetřit díky nákupu last minute pobytů, které si ale s těmi klasickými v ničem nezadají.

 

Na skok do Dubaje

Máte týden pracovního volna a 10 000 Kč v kapse? Pak máte vyhráno. Nakoupíte-li levné letenky, bude vám tato částka stačit na letadlo i pohodlné ubytování. Bez víza se obejdete – to je potřeba pouze při návštěvě přesahující 90 dnů. Spojené arabské emiráty mají pověst poměrně drahé destinace, sami ale zjistíte, že je všechno trochu jinak. Větší částky si připlatíte pouze za alkohol a lepší potraviny, jinak vás žádná nepříjemná překvapení nečekají.

 

Nečekané krásy arabského světa

Ne nadarmo se o Dubaji mluví jako o dvou městech v jednom kabátě. Malebné historické uličky tvoří ostrý protiklad k moderním čtvrtím s těmi nejluxusnějšími výdobytky moderní doby. Takže se klidně můžete půl dne toulat historickou čtvrtí Deira a kochat se její starobylou historií v Dubajském muzeu a odpoledne si dopřát návštěvu krytého lyžařského areálu Ski Dubai ukrytého v nákupním centru Mall of the Emirates.

Zapomenout nesmíte ani hotel ve tvaru plachetnice Burj Al-Arab, který drží prvenství jako nejvyšší stavba tohoto typu na světě. A chybět vám nesmí ani selfie s mrakodrapem Etisalat s obřím golfovým míčkem na střeše. Za skutečnými zážitky se pak vydejte do okolní pouště. Zkušený průvodce vám dokáže odhalit všechny její krásy, takže se domů vrátíte skutečně fascinováni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno