Zimní měsíce jsou pro návštěvu Dubaje ideální. Teploty tu jen málokdy překračují 25°C a místní atmosféru oživuje i pestrý kolorit nejrůznějších festivalů a akcí, na které sem přijíždějí lidé z celého světa. Navíc zimní dovolená v teplých krajích u nás ještě tak úplně nezdomácněla, takže můžete značně ušetřit díky nákupu last minute pobytů, které si ale s těmi klasickými v ničem nezadají.

 

Na skok do Dubaje

Máte týden pracovního volna a 10 000 Kč v kapse? Pak máte vyhráno. Nakoupíte-li levné letenky, bude vám tato částka stačit na letadlo i pohodlné ubytování. Bez víza se obejdete – to je potřeba pouze při návštěvě přesahující 90 dnů. Spojené arabské emiráty mají pověst poměrně drahé destinace, sami ale zjistíte, že je všechno trochu jinak. Větší částky si připlatíte pouze za alkohol a lepší potraviny, jinak vás žádná nepříjemná překvapení nečekají.

 

Nečekané krásy arabského světa

Ne nadarmo se o Dubaji mluví jako o dvou městech v jednom kabátě. Malebné historické uličky tvoří ostrý protiklad k moderním čtvrtím s těmi nejluxusnějšími výdobytky moderní doby. Takže se klidně můžete půl dne toulat historickou čtvrtí Deira a kochat se její starobylou historií v Dubajském muzeu a odpoledne si dopřát návštěvu krytého lyžařského areálu Ski Dubai ukrytého v nákupním centru Mall of the Emirates.

Zapomenout nesmíte ani hotel ve tvaru plachetnice Burj Al-Arab, který drží prvenství jako nejvyšší stavba tohoto typu na světě. A chybět vám nesmí ani selfie s mrakodrapem Etisalat s obřím golfovým míčkem na střeše. Za skutečnými zážitky se pak vydejte do okolní pouště. Zkušený průvodce vám dokáže odhalit všechny její krásy, takže se domů vrátíte skutečně fascinováni.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, zajímavý článek. Také jsme využili takovou možnost, že dovolenou jsme měli mimo sezónu. Byly jsme letecky v Dubaji. Odlet byl z Prahy, na letiště jsme jeli svým autem, parkoviště,kde mohli nechat auto,jsme našli na internetu zde https://parkingmate.net/ , parkování ok, dovolená se nám moc líbila . Příjemný den

    Odpověď

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno