A jakožto taková významnost si zasluhuje důstojné a slavnostní oblečení. Prim hraje samozřejmě nevěsta, která tráví výběrem těch správných svatebních šatů spoustu času. A právě od výběru budoucí novomanželky se odvíjí garderoba všech ostatních. V první řadě se s ní musí sladit pochopitelně její nastávající, a to ať už barvou pánského obleku, tak také barvou košile, kravaty nebo detailu v podobě kapesníčku.

 

Dodržte dress code

Celkovou harmonii by však měli dodržet rovněž všichni svatební hosté. Každý, kdo se chce vyhnout nepříjemnému společenskému faux pas, ví, že nesmí přijít v bílém. Bílá je tabu i v případě, ze nevěsta patří k odvážnějším, nebojí se experimentovat a její svatební šaty mají jinou než tuto tradiční barvu. Přijít v bílé můžete pouze tehdy, když je to výslovně uvedeno na pozvánce a jedná se o přání nevěsty. Nevíte-li si se slavnostním oblečením rady, pak pozvánku pečlivě prostudujte, právě na ní totiž bývá předepsaný oděv uveden, většinou v kolonce dress code. Respektujte to a poslechněte, i kdyby to znamenalo, že musíte strávit den ve vaší ne zrovna oblíbené barvě. Ale protože tento den není o vás, jistě to rádi “protrpíte”.

 

Přizpůsobte oděv místu i času

Výběr oblečení podřiďte také místu, kde se veselka odehrává. Do kostela volte společenské šaty se zahalenými rameny a pažemi a hlídejte si rovněž “bezpečnou” hloubku dekoltu a také délku sukně. Hodně záleží také na čase obřadu – koná-li se před 18. hodinou, sáhněte po světlejších šatech nebo kostýmku, odehrává-li se později, pak oblékněte tmavší tóny. Celkový vzhled dolaďte zajímavými šperky, postačí i jeden nápadný kus, a malou kabelkou, tzv. psaníčkem. Pokud se chystáte na svatbu a na pozvánce stoji “formal”, pak se připravte na honosnou společenskou událost, která si žádá luxusní společenské šaty. V takovém případě se rozhodně nemusíte bát sáhnout ani po dlouhé róbě. Vždy je totiž lepší přijít oblečen více formálně než méně!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno