• Novoroční výstup 1. ledna 2020 & splněná přání
  • Z lyží přímo na Stezku korunami stromů

Novoroční výstup na Stezku korunami stromů Lipno je tradiční akce pro rodiny s dětmi. Každý návštěvník získá na památku nejen účastnický list, ale také možnost nechat si splnit tajné osobní přání. Na Stezce bude totiž umístěna speciální schránka, do které budou moci návštěvníci pouze 1. ledna vhazovat lístečky s přáníčky. O příjemnou atmosféru se bude starat táborská kapela Pouličníci, která hraje staročeské a jarmareční písně. Chybět nebude ani punč nebo novoroční čočka. 

Tradiční Novoroční výstup na Stezku korunami stromů Lipno dostává úplně nový rozměr. „Každý, kdo absolvuje cestu až na vrchol Stezky, si může při pohledu na Šumavu a Lipenské jezero přát jednu věc,“ říká Jiří Falout a dodává, že na přání bude připravena speciální schránka. „Následně se budeme snažit splnit každý měsíc jedno přání a překvapit účastníka novoročního výstupu. Uvidíme, zda se přání vyplní,“ doplňuje Falout. Stezka korunami stromů Lipno bude 1. ledna 2020 otevřena od 10 do 16 hodin. Zaparkovat lze na bezplatném parkovišti Skiareálu Lipno a ke Stezce vyrazit značenou lesní cestou nebo Stezkabusem.

O Novoroční výstup nebudou ochuzeni ani lyžaři, kterým je určena speciální půjčovna zimní obuvi. Na Stezku korunami stromů se tak mohou vydat během lyžování. Půjčovna je mezi výstupními stanicemi lanových drah Lipno Express a Střecha.

O Stezce korunami stromů Lipno

Celá Stezka korunami stromů je bezbariérová, a tudíž vhodná jak pro handicapované, tak i rodiny s malými dětmi ještě v kočárku. Z vrcholu 40metrové vyhlídkové věže je nepřekonatelný rozhled nejen po Lipně, ale i Šumavě. Za dobré viditelnosti není problém zahlédnout i Alpy. Ti větší se na trase zabaví a vyzkouší svoji odvahu na adrenalinových zastávkách.  Zvídavější návštěvníci ocení naopak vzdělávací tabule, ze kterých lze čerpat vědomosti nejen o hospodářském využití lesa. Celá stezka měří 675 m a návštěvníkům kromě nádherných výhledů a možnosti poznat život v korunách stromů nabízí i jeden z nejdelších suchých tobogánů v ČR.

1 komentář

  1. Doporučuji, byla jsem tam s přítelem letos v létě. V zimě to musí být nádhera 🙂 Tedy pokud bude sníh 😀 😀 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno