Vánoce bez vanilkových rohlíčků, vosích hnízd nebo lineckého cukroví si dokáže představit jen málokdo. I když si dnes toto sladké mlsání můžeme koupit a mít to tak bez práce, tomu domácímu se prostě nemůže rovnat. Že pečení není zrovna váš „obor“? Nevadí, přinášíme tipy, díky kterým si s úkolem hravě poradíte.

Experimentujte

Pečlivě si naplánujte, jaké druhy cukroví chcete letos připravit. Všichni máme svůj osvědčený repertoár, bez kterého by nebyly Vánoce. Co tak ale zkusit i něco jiného a trochu vaše „konzumenty“ překvapit? Nových netradičních receptů jsou na internetu kvanta, tak proč některý z nich neotestovat. Upéct můžete také zdravější cukroví, díky kterému můžete mlsat bez výčitek. Pracujte třeba s ovesnými vločkami, čerstvým nebo sušeným ovocem, ořechy, špaldovou nebo pohankovou moukou.

Plánujte

Každé vánoční cukroví má svůj správný čas. Nejdříve, tedy začátkem prosince, se pečou perníčky, vanilkové rohlíčky a linecká kolečka, která se musí nechat uležet. Druhý prosincový týden se pusťte do kokosek, pracen a sněhového cukroví. Týden před Štědrým dnem je ideální na přípravu nepečeného cukroví a krémů, kterými plníte košíčky a trubičky. Zbude-li vám ještě čas, můžete dva dny před Vánocemi upéct vánočku.

Upřednostňujte kvalitu

Jakmile máte o receptech jasno, začněte si sepisovat seznam ingrediencí, které musíte nakoupit. Je totiž zbytečné, abyste běhali každou chvilku do obchodu pro máslo, vajíčka nebo mouku, která vám došla. Na výběru surovin si dejte záležet, pořizujte ty kvalitní a poctivé, jako třeba čokoládu s vysokým obsahem kakaa, bio vejce nebo farmářské máslo. Jsou sice o něco dražší, ale cukroví z nich bude daleko chutnější a lahodnější.

Ulehčete si práci

V kuchyni se obklopte těmi správnými multifunkčními „kolegy“, díky kterým vám půjde pečení jako po másle. Dávno pryč jsou naštěstí doby, kdy jste museli hníst těsto ručně. S výkonným kuchyňským robotem 3v1 KR-500 od společnosti Orava lehce vykouzlíte nejrůznější vánoční pamlsky a ještě ušetříte spoustu času. Zvládá totiž hnětení, šlehání, míchání, a to všechno díky odolným nástavcům v nerezové míse o objemu 3,5 litrů. Disponuje pěti rychlostmi, které zaručují pohodlné použití a poctivé promíchání všech ingrediencí. Navíc se všechny části přístroje jednoduše čistí, takže vám úklid nezabere mnoho času. S ním tak bude pečení opravdová radost!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno