Pokud se zajímáte o šití, musíte si v první řadě vybrat kvalitní šicí stroj. Jedině s ním bude vaše práce vypadat na jedničku. Zejména začínající švadlenky ve výběru tápou, protože nemají jasno v základních pojmech. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou hlavní rozdíly mezi coverlockem a overlockem. Jedná se o výkonné stroje, které dokáží být perfektními pomocníky. Je ale třeba znát jejich funkce a podle toho se rozhodnout pro jednu či druhou variantu.

 

Co je coverlock?

Coverlock je šicí stroj, jehož hlavní funkcí je šití spodem tzv. krycím (prádlovým) stehem. Jedná se o steh, který (pokud je dobře proveden, což právě coverlock umí) pevně drží. Používá se zejména u oděvů pro zakončení rukávů, nohavic, límečků apod. Kvalitní coverlock nabízí několik druhů prádlových stehů – 2, 3, 4 a 5nitné. Provedení každého z nich je pevné a dodává oblečení uhlazený vzhled. Šicí stroj typu coverlock používají profesionální švadleny, dobře poslouží i v domácnostech. Jedním příkladem za všechny může být špičkový stroj COVERLOCK MK 3040 MERRYLOCK. Zvládne rychlost šití až 1300 St./min, umí hned několik druhů krycích stehů (dvounitný řetízkový steh, třínitný krycí steh aj.). Stroj má přehledné barevné značení navlékacích drah nití a umožňuje snadné nastavení délky stehu v rozmezí 2 až 4 mm. Coverlock je skvělým pomocníkem při šití i spravování strečových materiálů i pleteniny.

Co je overlock?

Overlock je stroj, který v první řadě hravě zvládne jinak obtížné šití a hlavně začišťování. Dokáže vytvořit pevné a současně pružné švy, které jsou zárukou kvality oblečení. Overlock se používá také ke stříhání a ořezávání materiálů. Oceníte ho zejména při šití pružných úpletů, dokáže si poradit i s ostatními materiály. Overlock švy snadno obrátí dovnitř, takže nejsou vidět. Mezi velmi populární modely patří OVERLOCK MK 2020 MERRYLOCK. Má rozměry 36 x 29 cm, na výšku měří 30 cm a jeho váha je pouhých 7,9 kg. Dá se i snadno přenášet. Tento overlock umí i 1 až 2 mm úzký rolovací steh, je možné nastavovat délku stehu (1 až 4 mm). Je vybaven ostrým ořezovým nožem, který je možné vypnout.

Pro více informací se podívejte ještě na eshop.brother-czech.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno