Pálení žáhy trápí dnes a denně až 40% lidí bez ohledu na věk či pohlaví a velmi často se s ním potýkají i těhotné ženy, u kterých je tento jev považován za naprosto normální. Jedná se o zpětný návrat žaludečních šťáv do jícnu, kdy silně kyselé šťávy dráždí sliznici jícnu a dochází tak k nepříjemnému pocitu pálení, které v extrémních případech může vyvolat i zvracení. K pálení žáhy dochází tehdy, kdy se funkční svěrač mezi jícnem a žaludkem dostatečně neuzavře – dalšími projevy pálení žáhy může být bolest žaludku nebo zápach z úst.

 

Jak si od potíží ulevit?

Pokud se pálení žáhy objeví čas od času, není důvod se nad tímto stavem znepokojovat. Jak již bylo zmíněno výše, s pálením žáhy se potýkají i těhotné ženy – především pak ve třetím trimestru gravidity, kdy tato obtíž trápí až polovinu budoucích maminek. Příčinou tohoto stavu může být i nadváha, kdy větší tlak na žaludek způsobuje větší tlak na jícnový svěrač. Proti pálení žáhy se dá bojovat pomocí prevence, kdy můžete omezit mastná a tučná jídla a celkově se zamyslet nad svým životním stylem. Účinnou pomocí jsou i léky na pálení žáhy, které je možné pořídit v každé lékárně.

 

Při volbě léku se poraďte s odborníkem

Ne vždy prevence pomáhá. Ačkoli se mnoho lidí snaží ze svého jídelníčku vytěsnit smažená a tučná jídla, omezí kouření či alkohol, pálení žáhy se jim často vrací a komplikuje tak jejich život. Rozhodnete-li se používat léky na pálení žáhy, vždy se před konkrétním výběrem poraďte s odborníkem, který vám doporučí to nejlepší. Doporučujeme obrátit se na Pilulka.com, kde vám poradí s výběrem a doporučí ten nejlepší lék, který vám od pálení žáhy uleví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno