Když se muž připravuje na důležitou pracovní schůzku, pohovor nebo svatbu, měl by mít ve skříni dobře padnoucí sako, vestu, košili, kravatu, kalhoty s opaskem a elegantní polobotky. Vesta se ovšem dá nosit i k džínům na neformální schůzky a večírky.

 

Společenská vesta

Vesta do společnosti se nevybírá snadno, některé se hodí jen pro štíhlejší postavu a pro všechny případy je lepší si změřit míry a nechat si pomoci s výběrem od vyškoleného prodejce. Ten vám i poradí, že vesta má končit těsně nad opaskem, přinejmenším odhalovat sponu. Vesta z kvalitního materiálu vám vydrží léta, proto je zapotřebí výběru věnovat patřičnou pozornost a raději si připlatit. Běžně se vesty vyrábí z kombinace materiálu rayon a polyesteru, méně formální z bavlny a akrylu. Pokud muž vyráží do společnosti v doprovodu dámy, měl by se sladit s partnerkou a zvolit alespoň podobný odstín kravaty. Záleží také na dané příležitosti. Vesta nemusí mít stejnou barvu jako kalhoty, v celkovém provedení by však neměla působit rušivě. Vyberte si ideální střih, který bude lichotit vaší postavě. Někteří muži ocení univerzálnost dobře padnoucí vesty. Decentní černá, šedá či modrá vesta se hodí jak pro společenské události, tak pro neformální každodenní nošení.

 

Nedbalá elegance

Vesta může učinit elegantním i „městský stejnokroj“ sestávající z klasických modrých džín a obyčejné bílé košile. Vesta k džínům muži dodá na šarmu a přitažlivosti, když si ji oblékne na romantickou schůzku či jen tak ve volném čase. Jestliže ji dobře barevně sladíte s ostatními kousky oblečení, vytvoříte tak dokonalý nedbale elegantní outfit, který můžete mít ve skříni vždy připravený pro libovolnou neformální příležitost. Oživte svůj šatník vestou a příjemně překvapte své blízké.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno